Ertuğrul Yavuz Pala Avrupark
Haberler / Sektörden Haberler / Ertuğrul Yavuz Pala, “Bahçekent Ataşehir’i geçecek”

Ertuğrul Yavuz Pala, “Bahçekent Ataşehir’i geçecek”

Sektörden Haberler 09.04.2015 16:18

Emlak Konut GYO ve Cihan İnşaat işbirliği, Başakşehir sınırları içindeki Bahçekent’e yepyeni bir hayat getiriyor.

Avrupark Bahçekent'in yapımına önümüzdeki ay başlayacaklarını söyleyen Cihan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Yavuz Pala, “Yaklaşık 500 milyon liralık yatırımla hayata geçecek olan projemiz Mayıs 2018'de tamamlanacak” açıklamasında bulundu.

Projenin talep toplama döneminde yoğun ilgi gördüğünü belirten Pala, “Bizim için kıymet verdiğimiz bir proje. Şantiyesi kuruldu. İnşaat ile satış eş zamanlı olarak 11 Nisan'da satışa başlıyor. 1.394 konuta yaklaşık 5 bin 500 talep aldık. Aslına bakarsanız bu kadar ilgi bizi de şaşırttı. Demek ki doğru yerde doğru proje yapınca talep alıyorsunuz. Bu da Türkiye'de konut balonu olmadığının en güzel ispatı” şeklinde konuştu.

Bitene kadar yüzde 80 prim öngörülüyor

Konut alıcısının iki amacı olduğunu söyleyen Pala, “Yatırımcılar ve kullanıcılara cazip bir proje. Prim beklentisi proje tamamlanana kadar yüzde 80'i bulacak. Yaşam konforu için imarlı yapısı ve planlı alt yapısı olan bir kente geleceksiniz. İstanbul'da bu çok bulunan bir imkan değil. Örneğin Ataşehir planlı bir şehir. Buralara geleceğini kimse hayal etmezdi bu gün 12 bin liralardan satış yapılıyor. Bahçekent'in inşası ise bu gün başlıyor. Üç yıl sonra teslim ettiğimizde nerelere geleceğini siz tahmin edin. Ataşehir'den daha ileri bir proje bölge olacak. 

2 bin 400 lira ortalama fiyat olacak

Fiyat vermekten kaçınan ve sürpriz olmasını isteyen Pala, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum'un sözlerini destekler mahiyette fiyatların 2 bin 400 lira bandında olacağını deklare etti. Son derece uygun ve herkesime hitap eden fiyatlardan çıktıklarına dikkat çeken Pala, belli bir seviyeye kadar kendilerini tercih edenleri daha çok kazandıracaklarının müjdesini verdi. Projenin üç yıllık yapım süresince yüzde 80 pirim yapacağını belirten Pala, sektördeki tecrübelerini artık markalı konutlara aktaracakları kaydetti.  

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com