Batışehir Loca / Emlak Konut GYO - EPP (Emlak Proje Pazarlama) - Egeyapı Group

Emlak Konut GYO - EPP (Emlak Proje Pazarlama) - Egeyapı Group firmasının Batışehir Loca projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Pega Kartal

Egeyapı 2014’te ne yaptı?

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 19.03.2015
İstanbul’da üretilen markalı konut liginde Batışehir ile yerini sağlamlaştıran EgeYapı Group, geçtiğimiz yıl projede teslimlere imza attı.
EgeYapı tarafından geliştirilen Batışehir'in getiri potansiyeli en yüksek proje yarışmasında birinci seçildiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, “Geliştirilen 20 fonksiyon ile karma kullanım anlamına özel bir yer kazandırıldı. Bu başarı da yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu bize bir kere daha kanıtladı” dedi.

2014 yılını değerlendiren Kabadayı şöyle konuştu: “Sektör, 2014 yılını başarılı bir şekilde kapattı. Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden gayrimenkul, artık belirli bir standarda ve istikrara sahip… Sağlıklı kentleşmeyi ön gören Kentsel Dönüşüm düzenlemesi, yabancı yatırımcıya fırsatlar sunan Mütekabiliyet Yasası ve son olarak konut alımında devlet desteği gibi yasal gelişmeler sektördeki hareketliliği ve gelişmeyi olumlu yönde etkilemektedir. Son günlerde yaşanan dolardaki artışa rağmen gayrimenkul sektöründeki güven ortamı ve istikrar sayesinde doların belirli bir sınırda sabitlenmesiyle sektördeki yatırımların da artış göstermesini ön görüyoruz” 

Satışta yüzde 80'i geçti

EgeYapı Group; EPP iş birliği, Emlak Konut GYO ve TOKİ güvencesiyle Bağcılar'da hayata geçirdiği Batışehir projesinde bulunan 3 bin 266 adetten yüzde 80'inin satışını gerçekleştirdi. Batışehir, teslim edilen etaplarında yatırımcısına yüzde 110 kazandırırken satışı devam eden Loca etabı da aynı potansiyeli barındırıyor.

2014 yılında 120 adet dükkan ve mağazanın bulunduğu yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki BatıCadde'nin ihale organizasyonunu gerçekleştiren EgeYapı Group, son dönemlerin en başarılı ihalesine imza attı. 5 saat içerisinde 150 milyon TL'lik satışın gerçekleştirildiği ihale organizasyonunda metrekareleri 9 m² ile 2 bin 200 m²  arasında değişen 80 adet dükkan ve mağaza,  ihale sırasında ortalama yüzde 30 değer artışı ile 600 bin TL ve 7 milyon 170 bin TL arasında değişen fiyatlarla satıldı. 

“İzpark'ta teslimler tamam”

Kartal'da gerçekleştirilen İzpark'ta teslimlerin geçen yılsonu tamamlandığını kaydeden Kabadayı, “Geçen yılsonunda teslimler bitti. Proje 4 bloklu. 25 bin metrekare kullanım alanı var. Ofislerin kiralanması ve satışı devam ediyor” dedi. 

Kabadayı verdiği son bilgide taahhüt işi olan Samsun'un ilk beş yıldızlı otelinin bitirilerek faaliyet geçtiğini sözlerine ekledi.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Egeyapı Pegakartal İnanç Kabadayı İstanbul Batışehir EgeYapı Group İnanç Kabadayı