İnanç Kabadayı ve Batışehir

Kabadayı: Türkiye’nin gelişimini keyifle izliyorum!

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 19.03.2015
Türkiye’nin ve inşaat sektörünün gelişimini yakından takip eden İnanç Kabadayı, bundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Türkiye ekonomisinin her yıl katlanarak büyüdüğünü ve gayrimenkul sektörünün bu anlamda son 10-12 yılda çok geliştiğini kaydeden EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, yaşananları büyük bir mutululuk ve sevinçle yakından takip ettiğini ifade etti.

Son iki yılda ekonominin güçlenmesi ile birlikte inşaat sektörünün her açıdan geliştiğini belirten Kabadayı, basının, servis sağlayıcıların, taşeron firmaların ve malzeme üreticilerinin katkısının büyük olduğunu söyledi. Bu alanda dünya ikincisi olduğumuzun altını çizen Kabadayı, “Taahhüt işlerinde gerçekten iyiyiz. Bu dönemde iyi bir bilgi ve insan kaynağı birikti. Bu arkadaşlarımız dünyanın her yerinde devasa ihaleler kazanıp alınlarının akıyla teslim ediyorlar. Bunların hepsini büyük bir onurla takip ediyorum” diye konuştu.

“Daha yolun başındayız”

Gayrimenkul anlamında işin bitmediğine ve daha yapılacak çok şey olduğuna işaret eden Kabadayı, “Geçmişte yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı niteliğini taşıyor. Gelecek 15 yılda yapmamız gereken çok şey var. Yorgun, sağlıksız ve güvenilir olmayan bir yapı stokumuz var. Ayrıca çarpık kentleşme ile karşı karşıyayız. Bunların elbirliği ile eritilerek yenilenmesi gerekiyor. Bu açıdan firma olarak kentsel dönüşümü önemsiyoruz” diye konuştu. 

Geçtiğimiz yıl 2 seçime rağmen konut sektörünün büyüdüğünü söyleyen Kabadayı, “Her şeye rağmen satışlar arttı. Bu yılda talebin azalmadığı görülüyor. Ayrıca Türkiye'ye yabancı ilgisi artıyor. Artık alım noktasında üst gelir grubunda yer alan kesimler ve farklı ülkelerden talepler geliyor” diye konuştu. 

İnşaat sektöründeki gelişiminin bu kadar kısa sürede bu kadar iyi olmasına yabancı yatırımcıların şaşırdığını dile getiren Kabadayı, “Dinamizmimiz çok ülkede yok. Nasıl başardığımızı soruyorlar. Hatta inşaat ve gayrimenkul konusunda yayın yapan web portallarının yaptığı işlere bile şaşırıyorlar” diye konuştu.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

İnanç Kabadayı Batışehir Egeyapı Group Yönetim Kurulu Başkanı Egeyapı İnanç Kabadayı