Evora Denizli / Teknik Yapı

Teknik Yapı firmasının Evora Denizli projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Murat Kurum

Arsanın raconunu Emlak Konut GYO belirliyor!

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 09.04.2015
Emlak Konut GYO, 40 milyar liralık iş hacmi ile arsa fiyatlarında belirleyici rol üstlendiğini bir kere daha ortaya koydu.
Emlak Konut GYO'nun Başakşehirdeki 79 bin metrekarelik arsasının üzerinde Cihan İnşaat ve Konut Yapı'nın yükleniciliğinde geliştirilen Avrupark'ın tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, yaptıkları işler ile toplumun sosyal dengesini sağladıklarının altını çizdi. Altyapısı, ulaşım yollarının kolaylığı, düzgün ve düzenli şehirciliğin gelişiminde 120 bin konuta imza attıklarını belirten Kurum, sahip oldukları arsalar üzerine dengeli kentler kurmak istediklerini ifade etti. “Yeni şehir” ifadesi iddialı bulan Kurum, “Bizim yaptığımız banliyö tarzı kentin nüfusunu ve ağırlığını çeken düzenli, modern ve geleceğin şehirlerini kurmak. Bunu da her gelir seviyesindeki vatandaşlarımızın alım gücüne göre tesbit ediyoruz. Bölgelerin değer artışına tamam diyoruz ama 1'den 3'e çıkan artışlara da dur diyoruz” şeklinde konuştu.

Dengeli gelişmek için ihaleyi iptal etti

Bu düşüncenin örneğini geçtiğimiz günlerde geçekleşen Başakşehir Kayabaşı 5. Etap arsa ihalesini iptal ederek verdiklerini ifade eden Kurum, “Tamam, biz halka açığız, para kazanacağız ama birde dengeli ilerleyerek sosyal uçurumlara neden olmamak gerek. Zaman içinde bölgeleri dengeli bir şekilde geliştirmekten yanayız. Ortalamanın üzerinde gelen fiyatı sağlıklı bulmadık. Firmanın her hangi bir çekincesi olmadı. Bunun için bizde ihaleyi iptal ederek ayağı yere basan teklifler bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Emlak Konut GYO Cihan İnşaat Avrupark Murat Kurum