DesignFloor,
Haberler / Parke / DesignFloor’dan parkelerde sürdürülebilirlik vurgusu!

DesignFloor’dan parkelerde sürdürülebilirlik vurgusu!

Parke 17.03.2021 07:45

DesignFloor’un parke teknolojisi, yalnızca sürdürülebilir orman yönetimine uygun ürün tedariği sayesinde çevreci bir alternatif sağlıyor.

Değişen tüketici tercihleri yaşam alanlarımızın farklılaşmasına da yön verirken hijyen, çevresel sürdürülebilirlik ve dayanıklılık gibi kavramlar paralelinde parkelere olan ilgi artıyor. Ar-Ge süreçlerinde tüketici sağlığını gözeten DesignFloor'un parke teknolojisi, yalnızca sürdürülebilir orman yönetimine uygun ürün tedariği sayesinde çevreci bir alternatif sağlıyor.

İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde iç mekanlarda hijyenik özelliklere sahip, sürdürülebilirlik ve düşük emisyon gibi etkenlerde Avrupa standartlarında akreditasyonları elde etmiş zemin ürünlerine olan ilgi artış gösteriyor. Nitelikli zemin kaplama ürünleriyle kullanıcı sağlığını odağına alan DesignFloor, A+ Etiketi (düşük emisyon), SGS Belgesi, Avrupa pazarında onaylı ürünleri temsil eden CE Sertifikası ve PEFC'ye (Orman Belgelendirme Onay Programı) sahip ürünleriyle parke sektöründe özel çözümler sunuyor.

Doğa, yapılarda tekrar hayat buluyor

İç katmanlarında sadece sürdürülebilir ormanlardan sağlanan ham maddelerin kullanıldığı koleksiyon, yapılarda doğayı en iyi biçimde temsil ediyor. DesignFloor'un ürün gamında bulunan parkeler aynı zamanda iç mekan hava kalitesini artırıcı etkileri ile konforlu bir mekan deneyimi sağlıyor. 

Ar-Ge süreçlerinde hijyen, sürdürülebilirlik ve dayanıklılık gibi önemli hususlar baz alınarak üretilen DesignFloor parkeler, geleneksel parkelere göre görünüm ve doku anlamında özel bir teknoloji barındırıyor. Gerçek renkler ve sedef parlaklığındaki boya sayesinde eşsiz bir doku elde ediliyor.
 
Yoğun ayak trafiğine karşı uzun ömürlülük

Neme dayanıklı overlay tabaka ve kullanım kolaylığı sağlayan kilit sistemlerine sahip olan DesignFloor Parkeler, nakliye, montaj pratikliği ve tadilat kolaylığıyla birlikte tüketici beklentilerini karşılıyor. 8 ve 12 mm kalınlık seçenekleriyle birçok renk ve desen alternatifi olan parke koleksiyonları, konutların yanı sıra ofis, otel ve mağaza gibi ayak trafiğinin yoğun olduğu alanlarda uzun ömürlü olmasıyla ön plana çıkıyor.

Benimsediği sorumluluk bilinci doğrultusunda DesignFloor, geri dönüştürülebilir ürünler ve çevre dostu politikası ile sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor.