Park Mozaik

Park Mozaik, kültürleri, güçleri ve geleceği bir araya getirdi

Konut Projeleri 01.04.2015 17:05

Mesa Holding Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Can Aynagöz, Park Mozaik’in renkleri ve farkları bir araya getirdiğini kaydetti.

Park Mozaik'in lansmanı, Mesa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu ve Tepe İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Güngenci'nin ev sahipliğinde 1 Nisan 2015 Çarşamba günü düzenlenen basın toplantısı ile gerçekleştirildi. 

Tepe İnşaat ve Mesa Mesken'in renkli ve konforlu yaşamı bir arada sunmak üzere güçlerini birleştirdiği Park Mozaik'in lansmanı Ankara'da Yeni cazibe merkezi Yaşamkent'te yükselen proje, peyzaj alanlarının genişliği, rengârenk tasarımı, modern ve keyifli yaşam alanları ve proje felsefesi ile ayrıcalık taşıyor. 

Mozayiğin felsefesi projenin kurgusunda var

Projenin teknik olmayan felsefesi üzerine birkaç şey söylemek istediğini belirteren kısa bir konuşma yapan Mesa Holding Başkan Vekili Ahmet Can Aynagöz, sözlerine mozayiğin kelime anlamından başladı. Farklı renklerin ve parçaların bir araya gelerek mozayiği oluşturduğunu söyleyen Aynagöz, “Farklılıkları bir araya getiren dokuya mozaik denir. Bizde iki şirket olarak bir araya geldik ve güçlerimizi birleştirdik. Projeninikurgusunda da az ve çok katlı binaların birlikteliğini sağlayarak mozaik oluşturduk. Eski mahalle kültürünü çağrıştıracak ve komşuluk ilişkilerinin dokusunu canlandıracağız” dedi.

Projenin insan ölçeğini öne çıkardığını belirten Aynagöz, “Bunun için 41 bin metrekarelik peysaj alanında küçük meydanlar oluşturduk ve trafikten arındırılmış bir bölge düşündük. Bu tür projelerde olduğu gibi büyük ve tek bir meydan bırakmak yerine, meydancıkların ve avlucukların insanları bir araya getirmesini istedik. Böylece farklı bir mozayiği bir araya getirdik ve meydanların fonksiyonlarını ortaya çıkardık” diyerek sözlerini noktaladı.

Hüseyin Belibağlı-Fatih Işık/emlaktasondakika.com