gyoder

Emlak Konut fitili ateşledi, GYODER büyük bombayı patlattı!

Konut Projeleri 01.08.2016 19:05

Emlak Konut GYO'nun açtığı yolu GYODER izledi. 39 firmanın 100 projesindeki 56 bin konut yüzde 20 peşinat ve 120 ayda yüzde 0,7 faizle satılacak.

15 Temmuz'da FETÖ'nün hain darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından Türkiye, yoluna kaldığı yerden devam ediyor. Ekonominin lokomotifi konumundaki gayrimenkul sektörü, darbe girişimini engelleyen Aziz Türk Milleti'ni unutmadı. Borsa İstanbul'un halka açık en büyük GYO'su olan Emlak Konut, düğmeye bastı ve çok önemli bir yolu açmış oldu.

İşte GYODER kampanyasına dahil olan projeler! Tıkla, öğren!

Bunun ışığında sektörün en önemli STK'sı olan GYODER'de harekete geçti ve Emlak Konut GYO'nun kampanyasını aynen yürürlüğe soktu.

GYODER Başkanı Aziz Torun bu kampanyayla Türk ekonomiye önemli katkılar sağlanacağını söyledi. Torun, bu kampanyanın ekonomik büyüklüğünün ise 50 milyar lira olduğunu açıkladı.

Derneğe üye 39 firmanın 100'e yakın projesinde 56 bin konut ve 3 bin 200 ofis, 10 yıl vadeyle yüzde 0,70 faiz oranıyla satılacak.

Emlak Konut GYO ise, 1-31 Ağustos tarihleri kapsamında 30 projesinde geçerli olacak kampanyayla daire bedelinin yüzde 20'si peşin olarak verileceğini ve kalan bölümün 120 ayda yüzde 0,70 faizle ya da TÜFE oranına göre ödeneceğini açıklamıştı. GYODER kampanyasında TÜFE seçeneği yer almıyor.

Emlak Konut GYO ve GYODER tarafından hazırlanan kampayanlarla birlikte Türk ekonomisi ve gayrimenkul sektörünün müthiş bir ivme yakalayacağı belirtiliyor.

Öte yandan sektör temsilcileri, atılan bu adımın diğer alanlarda yeni kampanyaların fitilini ateşlemesi gerektiğinin altını çizdi.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com