ege yapı

Ege Yapı, Kordon İstanbul projesini tanıttı

Konut Projeleri Emine Pile 23.03.2017
Gayrimenkul sektörünün öncü firmalarından Ege Yapı, Kağıthane'deki yeni projesi Kordon İstanbul için basın toplantısı düzenledi.
Ege Yapı, düzenleyeceği lansman toplantısı ile Kağıthane ve Maslak'ın buluşma noktasında yükselecek olan yeni projesini görücüye çıkardı. 

Basın toplantısı Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı'nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Gayrimenkul sektörünün ekonominin büyümesine olan katkısına değinen İnanç Kabadayı, bu sektörün bu yıl ve önümüzdeki yıllarda da en etkin sektör olasını hedeflediklerini belirtti. "Bizler de bu sektörün birer oyuncusu olarak önümüzdeki dönemlerde de yeni projelerimizi gerçekleştirmeye çalışacağız. Önümüzdeki 3 yıllık planlamamızda 8 tane projemizle, bunların 4'ü Anadolu Yakası'nda 4'ü Avrupa Yakası'nda, 2,5 milyar TL'lik bir yatırım değeri oluşturarak projelerimizi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Kordon İstanbul da bu 8 tane projemizin 1'inci halkası. Diğer projelerimizden 3 tanesinin inşaatı başladı. 5 tanesi de planlama ve projelendirme aşamasında. Anadolu Yakası'nda Çekmeköy'de 2 tane projemiz olacak. Bu 2 projenin lansmanı bu yıl sonunda gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Anadolu Yakası'nda Üsüdar Beylerbeyi'nde inşaatı yüzde 70 tamamlanmış bir ofis projemiz var. Ataşehir'de bir kentsel dönüşüm projemiz var. Onun çalışmaları devam ediyor. Avrupa Yakası'nda ise Fatih'te bir projemiz var, inşaat çalışmalarına başladığımız. Diğer taraftan Maslak'ta ve Beyoğlu'ndaki projelerimizin de planlama ve projelendirme aşamaları devam ediyor" dedi.

2017 büyüme hedefleri ile ilgili de bilgiler veren Kabadayı "Bu 8 proje ile beraber bu yıl yaklaşık 2017 yılı için şirketimize yüzde 15'lik bir büyüme hedefi koyduk ve 1250 kişilik yeni istihdam ortaya koyduk" açıklamasında bulundu. Yeni projeler ile sosyo kültürel yapıya ve şehrin dokusuna uygun yatay mimari konsepti ile hayata geçireceklerini belirtti. Kordon İstanbul projesinin Maslak ve Kağıthane'nin birleştiği noktada çok değerli bi lokasyonda hayata geçirildiğini anlatan İnanç Kabadayı, projenin 2 yıllık bir çalışma sonucu hayata geçirildiğini aktardı. 

 Pazarlama&Kurumsal İletişim Müdürü Saygın Aksöy, "Projeyi geliştirirken bu bölgenin geleceğine göre şekillendirdik. Ama buranın geleceğine göre fiytatlandırma yapmadık. Bizden ilk daire sahibi olan yatırımcı ve oturumcularımıza iyi bi prim yaptırmak istiyoruz. O yüzden projemizin yüksek prim getireceğinizi düşünüyoruz" dedi.

Arazinin geliştirilmesi ile ilgili de bilgiler veren İnanç Kabadayı, projenin arazisinin bir miktarını kat karşılığı bir miktarını ise satın aldıklarını belirtti. Projenin 2 etap halinde 10 bloktan oluşağını anlatan İnanç Kabadayı Kordon İstanbul'un ilk etabını açtıklarını ve çok sınırlı sayıda bire daire için lansmana özel fiyat politikası uyguladıklarının bilgisini verdi. Daha önceki projelerde daire alanlara sağladıkları gibi Kordon İsrtanbul'da da yüksek katma değer sağlayacaklarını ifade etti. Kabadayı "Gayrimenkul hem ekonomiye hem vatandaşa moral veren bir sektör" dedi.

Projede tüm bloklardaki daire tiplerinin ayrıştırıldığını aktaran Kabadayı, 1+1 ve  1+0 daire tiplerinin olduğu bloklar ile 2+1, 3+1, 4+1 daire tiplerinin olduğu blokların ayrı ayrı olduğını anlattı. Farklı bir çalışma gerçekleştirdiklerini, stüdyo dairelerin kısıtlı sayıda olduğunu anlattı. Kordon İstanbul'da toplam hak sahibi ile ilgili bilgiler de veren Kabadayı projede toplam 8 tane arsa sahibi olduğunun bilgisini verdi. 

Konut kredisi faiz oranları ile ilgili çalışmalar yaptıklarını aktaran İnanç Kabadayı "Faiz oranları aylık yüzde 1'in altında olacak" açıklamasında bulundu. 

ege yapı inanç kabadayı ege yapı lansman