torkamın sefaköy toki arsasında inşa edeceği e5 meydan projesi

E5 Meydan Sefaköy projesine TOKİ ve Torkam imzası!

Konut Projeleri 25.02.2018 12:02

TOKİ'nin Sefaköy arsasında inşa edilecek olan E5 Meydan projesinde AVM gibi 275 mağazalık çarşıyla birlikte konut ve ofisler bulunacak

Torkam İnşaat'ın Küçükçekmece Belediyesi'nin eski binasının bulunduğu arsada inşa edeceği E5 Meydan projesinde satışlar Nisan 2018'de başlayacak. İçerisinde metro durağı bulunacak projeye şimdiden binden fazla talep geldi.

İstanbul Küçükçekmece E5 üzerinde eskiden belediye binasının bulunduğu alanda yeni bir proje inşa edilecek. Belediye binasının taşınmasının ardından konumuyla dikkat çeken alanda çalışmalar başladı. Torkam İnşaat'ın TOKİ arsasında gelir paylaşım modeliyle hayata geçirdiği 900 milyon liralık projede 216 konut, 114 ofis ve 275 mağaza yer alacak. Torkam İnşaat ve Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, Yenikapı-Bakırköy-Sefaköy metro hattının bu projenin altından geçeceğini ve metro durağının da projenin içinde yer alacağını açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin rakamlarına göre metro ve metrobüs dahil günlük 600 bin kişinin bu projeden geçeceğini belirten Dereli, yerli olduğu kadar yabancı yatırımcılardan da yoğun talep aldıklarını dile getirdi. 4 blok şeklinde hayata geçecek Torkam E5 projesinde satışlara nisan ayında başlayacaklarını belirten Dereli, “Konutların metrekaresi ortalama 7 bin 500 lira olacak. Yani 1+1 daire yaklaşık 400 bin liradan başlayacak. Tanıtıma başlamadan binin üzerinde talep aldık” dedi.

Projedeki dükkânların AVM değil, bir meydan kurgusu ile inşa edileceğini belirten Dereli, “TOKİ projelerinde ticari birimler açık arttırma ile satılır. Biz, kendimiz alıp işletmeyi de planlıyoruz. Körfez'den, Fransa'dan ve Hollanda'dan yabancı yatırımcılar ortak işletme için teklif getiriyor. Çünkü oldukça işlek bir nokta. Ayrıca Büyükşehir metro hattı için çalışmaları yaptı, bakanlığa yolladı” diye konuştu.

Hürriyet