Avrupa Konutları Kale Serhan Çetinsaya

Avrupa Konutları Kale’den Çamlıca Tepesi görünüyor

Konut Projeleri Hüseyin Belibağlı 03.08.2015
Artaş İnşaat’ın Kale Endüstri Holding ile ortaklaşa inşa ettiği Avrupa Konutları Kale’nin 5. bloğunun terasından Çamlıca Tepeleri görünüyor.
Fizibilite çalışmaları sırasında bu taraf ile hiç ilgilenmediklerini söyleyen Artaş İnşaat'ın Kale Projesi'nden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Çetinsaya, “Uçan kameralar ile deniz manzarasını kontrol ederken hep Zeytinburnu tarafına baktık. Sola hiç bakmamışız. 5. blokun kaba inşaatı bittiğinde Çamlıca Tepeleri'ni gördük. Hava açık olduğunda çarpıcı bir manzara çıkıyor ortaya” diye konuştu.

"Biz zor dersek Mimar Sinan ne yapsın?"

Amerika'da inşaat mühendisliği ve yönetimi eğitimi alan Serhan Çetinsaya, kendini işin mutfağında geliştiriyor. Şantiyeden keyif aldığı her halinden belli olan Çetinsaya yaptığı işi hiç zor görmüyor. Kendisine Mimar Sinan'ı örnek alan Çetinsaya, “Şu anda her türlü imkan, malzeme, bilgi ve ekipman mevcut. Eğer biz yaptığımız işe zor dersek Mimar Sinan ne yapsın? 500 yıl öncesinin şartlarında taş taş üstüne koyarak eserler meydana getirmiş. Onların yanında biz çok iyi imkanlara sahibiz. Merak etmeyin, her şey yapılır” diyerek özgüvenini sergiledi.

Hüseyin Belibağlı/emlaktasondakika.com

 

Avrupa Konutları Kale Serhan Çetinsaya