ilkadım kentsel dönüşüm

İlkadım'daki 'yerinde dönüşüm' örnek olacak!

Kentsel dönüşüm 04.11.2018 00:40

Başkan Erdoğan Tok, bölge halkının lehine ve yararına emsal kararlarla kentsel dönüşümün önünü açtıklarını söyledi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kökçüoğlu ve Unkapanı Mahallesi muhtarları ve mahalle sakinleriyle bir araya gelerek, Mehmet Akif Ersoy Parkı'nda hem çay içti hem de gündemdeki 'kentsel dönüşümü' konuştu.

MÜJDEYİ CUMHURBAŞKANIMIZ VERDİ

Her iki mahallenin de ortak sorununun 'kentsel dönüşüm' olduğunu bildiğini belirten Başkan Erdoğan Tok; "Vatandaşımızın mağdur olmaması için çok büyük mücadeleler verdik. Her aşamada önümüze çıkan bürokratik engelleri doğru bir çalışma ve strateji ile geçerek, belediye meclisimizden vatandaşımızın lehine bir emsal kararı ile kentsel dönüşümün önünü açtık. Doğalgazdan faydalanamayan çok sayıda bina ve hane için de çalışmalarımız yetkili firma ile birlikte sürdürülüyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın son Samsun mitinginde, 'İlkadım'da kentsel dönüşüm sorunlarını biliyoruz. İnşallah, bu meseleyi halledeceğiz' ifadesi gerçekten İlkadımlı hemşehrilerimin özlemle çözülmesini beklediği bir meseleydi. İnşallah bu müjde, ilçemizde yeni bir dönemin başlangıcı olacak" diye konuştu.

YERİNDE DÖNÜŞÜME İLK ÖRNEK YENİ UNKAPANI KÜLTÜR MERKEZİ

Kentsel dönüşümde yerinde dönüşümün çok önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan Tok, "Yerinde dönüşüme ilk örneği ve öncülüğümüzü Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezimizle başlatmış olduk. Hem görünüm hem işlevsel olarak İlkadım'a yeterli olmayan eski binamızı yıkarak yerine içerisinde 250 araçlık otopark, cadde dükkanları, hanımlar yaşam merkezi, Türk hamamı, fitness salonu, spor salonu, nişan salonu, toplantı salonu, derslikler ve düğün salonu gibi birçok sosyal alanın bulunacak modern bir bina yapıyoruz" ifadelerini kullandı.
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kökçüoğlu ve Unkapanı Mahallesi muhtarları ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi. 

Kentsel dönüşümün önü açılan Unkapanı ve Kökçüoğlu Mahallesi'nde doğalgazdan faydalanamayan çok sayıda bina ve hane için yetkili firma görüşülüyor.