Gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm atağı

Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm bürosu açıldı

Kentsel dönüşüm Zeynep Karabağ 07.02.2015
Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından Fevzi Çakmak Mahallesi’nde yaptırılan Kentsel Dönüşüm Bürosu törenle açıldı.
Gaziosmanpaşa Belediyesi, vatandaşları kentsel dönüşüm hakkında bilgilendirmek amacıyla yaptığı çalışmaları kapsamında bir Kentsel Dönüşüm Bürosu'nu daha hizmete açtı. Açılış törenine AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Şahin Pirdal, Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Şahin Pirdal; “Gaziosmanpaşa'daki dönüşüm bir anlamda şehrin dönüşümü noktasında örneklik edecek bir özelliğe sahip. Buradaki yürütülen çalışmalar kentsel dönüşüm anlamında en geniş alana sahiptir. Kentsel dönüşüm ofisi büyük önem taşıyor ve tüm halkımız için hayırlı olmasını dilerim.” şeklinde konuştu.

gaziosmanpaşa
Hasan Tahsin Usta

Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Kentsel Dönüşüm Büroları vasıtasıyla ilk olarak vatandaşı bilgilendirdiklerini ve onların görüşleri üzerinden planlarını yaptıklarını belirtti. Başkan Usta, “Kentsel Dönüşümde halkımızın görüşlerini aldıktan sonra planlarımızı yapıyoruz. İlçemizdeki bazı yerlerde bu çalışmalarımız bitti ve planlarımız hazırlandı. Planları tamam olan yerlerde Kentsel Dönüşüm çalışmaları start alma noktasına geldi” dedi. Fevzi Çakmak Mahallesi'nde Kentsel Dönüşüm kapsamında olan yerlerde yaklaşık 10 bin insanın yaşadığı bilgisini veren Başkan Usta, vatandaşlarla yapacakları görüşmelerle bu sürecin sağlıklı bir şekilde sürmesini sağlayacaklarını söyledi. 

İlçede Kentsel Dönüşüm çalışmaları vasıtasıyla ulaşım sorununu halletmek gibi bir hedefleri olduğunun altını çizen Başkan Usta, Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosunun yanı sıra Gaziosmanpaşa Merkez ve Küçükköy'den de geçecek bir metro hattının proje aşamasında olduğunu ifade etti. Bölgeye büyük fayda sağlayacak yeni Metro hattının 3. Havalimanı'na bağlanacağının da altını çizen Başkan Usta, Gaziosmanpaşalıların rahatlıkla hem 3. Havalimanı'na hem de denize rahatlıkla ulaşabileceklerini belirtti.

Hasan Tahsin Usta

Daha sonra söz alan AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge ise kentsel dönüşümün zor bir süreç olduğunu belirterek, Çevre Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ gibi kurumlarla kentsel dönüşüm çalışmalarının desteklendiğini belirtti. Bu noktada Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerinden de Başkan Usta'ya güvenmelerini istedi. Konuşmaların ardından kurdela kesme töreniyle Kentsel Dönüşüm Bürosu'nun açılışı yapıldı. Açılış sırasında vatandaşlara etli pilav dağıtılırken, çocuklara da patlamış ikram edildi.

Gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm fevzi çakmak mahallesi