Ümraniye’de 'Çöp Taksi' uygulaması başladı

Ümraniye’de 'Çöp Taksi' uygulaması başladı

Kent Bölge Haberleri Ayşe Özlem Kuruca 12.11.2013
Ümraniye Belediyesi, zamansız çıkarılan ve dar sokaklardaki çöplere çözüm üretmek için, ‘Çöp Taksi’ uygulamasını hayata geçirdi

3 ton çöp toplama kapasitesine sahip olan çöp taksiler, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Ümraniye Belediyesi, zamansız çıkarılan ve dar sokaklardaki çöplere çözüm üretmek için, “Çöp Taksi” uygulamasını hayata geçirdi. 3 ton çöp toplama kapasitesine sahip olan çöp taksiler, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Ümraniye Belediyesi, ilçe genelinde başlattığı temizlik faaliyetlerini, aralıksız sürdürüyor. İlçe temizliğine büyük önem veren belediye, zamansız olarak çıkarılan çöplere anında müdahale etmek için 2 adet “Çöp Taksi” uygulamasını hayata geçirdi. Araçların park edilmesinden dolayı daralan sokaklara, rahatlıkla girebilen çöp taksiler, çöplerin daha kolay ve hızlı toplanmasını sağlıyor. 3 ton, çöp toplama kapasitesine sahip olan ve trafiğin daha rahat seyretmesini sağlayan çöp taksiler, vatandaşların ve Ümraniye esnafının yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

“İlçe temizliği, yaşam kalitesinin yükselmesi için hayati önem taşıyor”

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, ilçe temizliği ile ilgili olarak yapılan çalışmaların, yaşam kalitesinin yükselmesi için hayati önem taşıdığını belirtti. Göreve gelmeleriyle birlikte, mevcut temizlik kadrosunun ve araç gereçlerin kalitesinin ilçe ihtiyaçlarını karşılayacak düzeye getirildiğini vurgulayan Başkan Can, Ümraniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nce yürütülen çalışmalarda, ilçe sınırları içerisinde bulunan hastane, okul, cami ve çeşitli kamu kuruluşlarının da, temizlik ihtiyaçlarının giderildiğini söyledi. Başkan Hasan Can, hizmetlerin kapasite ve kalite açısından arttırılması için belediye olarak hiçbir fedakârlıktan kaçınmadıklarını belirterek, temizlik konusundaki hassasiyetlerinin süreceğinin altını çizdi.

İHA

Çöp taksi ümraniye çöp taksi uygulaması ümraniye çöp taksi Ümraniye Belediyesi Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can Ümraniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü