Avrupa Konutları Başakşehir Kayabaşı

Avrupa Konutları Başakşehir Kayabaşı geliyor!

İhale Uğurcan Tokay 01.04.2015
Artaş İnşaat, Emlak Konut'un ihaleyle sattığı Başakşehir Kayabaşı 6. Etap arsasının yeni sahibi oldu.
Emlak Konut GYO tarafından satışa açılan Başakşehir Kayabaşı 6. Etap arsa ihalesini Artaş İnşaat kazandı. Satış toplam geliri olarak 876 milyon lira öneren şirket Emlak Konut'a yüzde 40 oranında 350 milyon 450 bin lira teklif etti. Kapalı zarf teklifleri bölümünde en yüksek teklifi veren Artaş İnşaat, Başakşehir'deki değerli arsanın sahibi oldu.

Avrupa Konutları Kayabaşı geliyor

Kayabaşı bölgesini Avrupa Konutları markasıyla tanıştıracak olan Artaş İnşaat, kısa süre içerisinde hayata geçireceği projenin tasarım sürecini başlatacak. Artaş İnşaat yetkilileri, ihalenin hemen ardından Kayabaşı 6. Etap kapsamında ağırlık olarak konutlardan oluşacak ve ticari birimlerinde yer alacağı bir proje üreteceklerini açıkladı.

Başakşehir'in hızına yetişilemiyor

Başakşehir'de hayata geçirilecek dev parkın yanı başında inşa edilecek olan projeye yatırımcıların yoğun ilgi göstereceği tahmin ediliyor. Başakşehir bölgesindeki konut satış hızı ve Avrupa Konutları markasının bilinirliği bir araya geldiğinde hayata geçirilecek yatırımdan ev sahibi olanlar çok şanslı olacak. Kısa süre içerisinde metroyla birlikte değerine değer katacak olan bölgede kamu yatırımları da tüm hızıyla devam ediyor.

İhaleye teklif veren firmalar kim?

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

artaş inşaat başakşehir artaş inşaat kayabaşı avrupa konutları başakşehir kayabaşı avrupa konutları