Kayabaşı 6. Etap

Emlak Konut Kayabaşı 6. Etap arsasını kim kazandı?

Emlak Konut GYO Zeynep Karabağ 31.03.2015
Emlak Konut'un Kayabaşı 6. Etap'ta satışa çıkardığı arsanın ikinci oturumu bugün gerçekleşti.
Emlaktasondakika.com'un canlı olarak yayınladığı ihalenin ilk oturumunda 12 teklif gelmişti. Bugün gerçekleşen 2. oturumda sözlü teklifler sonrasında teklif veren firma sayısı 7'ye düştü. 

Emlak Konut Kayabaşı 6. Etap arsasının kazananı 1. oturumda da en yüksek teklifi veren Artaş İnşaat oldu. Emlak Konut GYO'ya 350 milyon 400 bin TL teklif ederek ihaleyi kazanan Artaş İnşaat, Kayabaşı'ndaki ilk projesini böylelikle inşa etmiş olacak.

Avrupa Konutları, Kayabaşı'na geliyor!


İşte Emlak Konut Kayabaşı 6. Etap arsası 2. oturumunda verilen teklifler;


1- Artaş İnşaat: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 876 milyon lira belirledi. Bu bölgede henüz projesi olmamasına karşın Avrupa Konutları gibi seçkin bir marka oluşturan Artaş İnşaat bu rakamın yüzde 40'ını yani 350 milyon 400 bin TL'yi Emlak Konut GYO'ya teklif etti.  

2- Makro İnşaat- Akyapı: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 751 milyon lira belirledi. Daha önce bu bölgede pek çok projeye imza atan ortaklık yüzde 40'ını yani 300 milyon 400 bin TL'yi Emlak Konut GYO'ya teklif etti.

3- İhlas Yapı: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 758 milyon lira belirledi. Ispartakule'deki 7. Bizim Evler markalı projesiyle inşaat sektöründe hızla ilerleyen İhlas Yapı, bu rakamın yüzde 40'ını yani 303 milyon 200 bin TL'yi Emlak Konut GYO'ya önerdi. 

4- Zek-San İnş.- Mayra İnş.- Arkon İnş: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 760 milyon lira belirledi. Daha önce de TOKİ ve Emlak Konut ihalelerinde yerini alan ortaklık, belirledikleri rakamın yüzde 40'ı olan 304 milyon lirayı Emlak Konut GYO'ya teklif etti. 

5- Özülke İnşaat: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 835 milyon lira belirledi. Şu sıralar Başakşehir'deki Bulvar İstanbul projesiyle dikkat çeken Özülke İnşaat, bu rakamın yüzde 40'ı olan 334 milyon lirayı Emlak Konut GYO'ya önerdi. 

6- Başyapı İnş.- Akkom Mühendislik: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 860 milyon lira belirledi. Emlak Konut GYO'nun Ankara'daki ilk projesini hayata geçirdiği bilinen Başyapı bu ihaleye katıldığı ortağı Akkom Mühendislik ile Emlak Konut GYO'ya yüzde 40 yani 344 milyon lira teklif etti. 

7- Seha İnş.- Fuzul Yapı- Necat İnş.- Vefa Prefabrike Yapılar: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 803 milyon lira belirledi. Ortaklık Emlak Konut GYO'ya bu rakamın yüzde 41,1'i olan 330 milyon 33 bin lirayı Emlak Konut GYO'ya önerdi. Fuzul Yapı, Başakşehir'de inşa ettiği markalı konut projeleriyle biliyor.

Zeynep Karabağ/Emlaktasondakika.com

Emlak Konut Kayabaşı 6. Etap Kayabaşı 6. Etap