Mobilyacılar yeni başkanını seçti

Mobilyacılar yeni başkanını seçti

Güncel 09.01.2019 11:02

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Mustafa Balcı seçildi.

Genel kurulda başkanlık süresi 3 yıla uzatılırken, yönetim kurulu üye sayısı da 5'ten 7'ye yükseldi. Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) 10. Olağan Kurul Toplantısı ile yeni yönetimini seçti. Mobilya sektörünün lider markalarının temsilcilerinin yer aldığı genel kurulda yapılan seçimde yönetim kurulu başkanlığına oy birliğiyle Weltew Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı getirildi. Genel kurul sonrasında verilen önergeyle 2 yıl olan başkanlık süresi de 3 yıla uzatıldı. MOSDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ise Mondi'den Bilal Uyanık oldu.

ZİRVEYİ HEDEFLEDİ

Seçim sonrası konuşan Mustafa Balcı, sektörün sorunlarına çözüm hedefiyle yola çıktığını belirterek, Türk mobilyasının uluslararası arenada temsil edilmesi gerektiğini bildirdi. Balcı, “Mobilya sektörünün çatı kuruluşu olan MOSDER, 15 yıldır çok sayıda başarılı projeye imza attı. Türkiye ekonomisinin lokomotif gücü olan mobilya sektörünü zirveye taşımak, dünya çapında bir marka haline getirmek ve sesimizi uluslararası arenada duyurmak amacıyla faaliyetlerimizi çeşitlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

KARARLILIK VURGUSU

Bugün imkansız gibi görünen birçok başarıyı elde edebilmek için kararlı ve istikrarlı olmak gerektiğinin altını çizen Balcı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yani birlik ve beraberliğe en ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz. Bildiğiniz gibi başarı, her şeyden evvel kararlılık gerektiren zor bir süreçten sonra elde ediliyor. Yönetim kurulu üye sayısının 5'ten 7'ye yükselmesi yolumuza kararlılıkla devam etmek adına bize güç kaynağı oluyor. Yönetim kurulu arkadaşlarım ve ben görevde bulunduğumuz süre boyunca aynı özveri ve sorumluluk bilinciyle bu vazifeyi sürdüreceğiz.”