TİKA BAKÜ SPOR SALONU

TİKA'dan Azerbaycan'a crossfit spor salonu

Genel 04.04.2017 16:29

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de crossfit spor salonu yaptırdı.

Bakü'de "Yeni Yol - Gençlerin Maariflendirilmesi İçtimai Birliği Crossfit Salonu Projesi" çerçevesinde kurulan spor salonunun açılışına Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, TİKA Bakü Program Koordinatörü Adem Urfa, Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri ile sivil toplum kuruluşu gönüllüleri katıldı.

Büyükelçi Özoral açılışta yaptığı konuşmada, TİKA'nın Azerbaycan'da sosyal projeler gerçekleştirerek kardeş ülkenin kalkınmasına büyük destek sağladığını bildirdi.

Yapılan tesisin gençlerin spora celbedilerek onların boş vakitlerini faydalı geçirmesini sağlayacağını ifade eden Özoral, tesisin gençlerin sağlamlığına, vücutlarının kuvvetli olmasına katkı sağlayacağını dile getirdi.

Yetimler ve az gelirli ailelerin çocukları ücretsiz kullanacak
TİKA Bakü Program Koordinatörü Adem Urfa da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, TİKA olarak Azerbaycan'da birçok projeler gerçekleştirdiklerini, hedef kitlelerinden birinin de gençler olduğunu söyledi.

Gençlerin fiziksel ve ruhsal gelişmelerine katkı sağlayan ve onları zararlı alışkanlıklardan koruyarak spora yönelmesini sağlayan projeleri önemsediklerini belirten Urfa, "Geçen sene Sumgayıt'ta Karabağ göçmenlerine yönelik bir spor tesisi açmıştık. Bugün açtığımız salon Azerbaycanlı gençlerin crossfit sporu ile tanışmasına, kötü alışkanlıklardan korunmasına katkı sağlayacak. Yetim çocuklar ile az gelirli ailelerin çocukları spor salonunu ücretsiz kullanacak." dedi.

TİKA tarafından fiziki altyapısı iyileştirilen ve spor malzemeleri temin edilen crossfit spor salonu, Yeni Yol - Gençlerin Maariflendirilmesi İçtimai Birliği bünyesinde faaliyet gösterecek.