Sancak Müzayede

Osmanlı eseri müzayedede satışa çıkıyor!

Genel Emine Pile 18.02.2015
Sancak Müzayede, 800'e yakın Osmanlı eserini 22 Şubat’ta satışa çıkaracağını açıkladı.
Sultan 3. Ahmet'in yakutlu tuğralı gümüş diviti, altın ve mineli zarfları, firuzeli altın vermeyli kemer tokası, tuğralı gümüş nargilesi ile hanedana, sultanlara ve saray eşrafına ait Osmanlı tuğralı gümüşleri, silahlar, koşum takımları, saray kumaşları, hat yazı ve levhaları, mücevherler, tombaklar, mobilyalar, porselenler, kutsal mekan örtüleri, Kabe panoları ve Kabe dış örtüleri 22 Şubat'ta düzenlenecek olan müzayedede satılacak. 

Müzayededen yapılan açıklamaya göre, eserler, Harbiye Ramada Plaza Hotel'de 100, 250, 500, 750 ve 1000 lira başlangıç fiyatları ile satışa çıkacak.

Satışa sunulacak 800'e yakın eserin özel tanıtımı ve sergisi, 21 Şubat'a kadar Sancak Müzayede Sanat Galerisi'nde, müzayede günü de 10.00'dan itibaren otelin Balo Salonu'nda gerçekleşecek. Sanatseverler eserleri "lebriz.com" ve "www.sancakmuzayede.com" adresleri üzerinden inceleyebilecek.

Eserlerin satışında "bu tip eserlerin yurtiçinde kalması ve korunması" amacıyla yurtdışından hiçbir müzayede katılımı kabul edilmeyecek.

AA

Sancak Müzayede Osmanlı eserleri