şehit eşine ev

Gurbetçi işadamı 2 daire bağışladı

Genel Zeynep Karabağ 19.03.2015
Fransa'da yaşayan ve isminin açıklanmasını istemeyen Samsunlu bir iş adamı, askerde ailesini kaybeden bir kişiye ve şehit eşine daire bağışladı.
Fransa'da yaşayan ve isminin açıklanmasını istemeyen Samsunlu bir iş adamı, Sarıkamış'ta şehit olan Recep Bilir'in eşi ile askerlik görevini yaptığı Erzincan'a kendisini ziyaret için yola çıkan anne babasını kazada kaybeden asker Ümit Akgül'e birer daire bağışladı.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, makamında düzenlenen programda, şehit Recep Bilir'in eşi Çakır Emine Bilir ve kazada ailesini kaybeden Ümit Akgül ile  kardeşleri Songül ve Yücel Akgül'le bir araya geldi. 
 
Vali Şahin, Fransa'da yaşayan ancak Samsun'da inşaat sektöründe iş yapan bir hayırseverin, yaptığı inşaatlardan elde ettiği karın bir miktarını daire olarak şehit ailelerine vereceğini söylediğini belirtti. 

Hayırsevere bu düşüncesinden dolayı teşekkür ettiklerini vurgulayan Şahin, şöyle konuştu: 

ADINI VERMEK İSTEMEDİ  

"Özellikle inşaat bittikten sonra veya tapu verme noktasına geldikten sonra kendileri ile görüşeceğimizi söyledik fakat kendisi ismini açıklamamızı istemedi. 'Sadece bunu biz medyadan duyursak bizim için yeterli, çünkü öne çıkmak istemiyoruz. Nihayetinde bir hayır yapacağız, dolayısıyla çok fazla tarafımızın bilinmesi kendi şahsımız açısından doğru bulduğumuz bir şey değil' dediler. Biz  de kendilerini anlayışla karşıladık. Bu ailelerin tespitiyle ilgili kendileriyle  sürekli temas halinde olduk." 

DİĞER İŞADAMLARINA ÖRNEK OLSUN

Hayırseverin özellikle şehit aileleriyle ilgili hassasiyeti olduğunu  bildiren Vali Şahin, iki daireden birinin 1995 yılında Sarıkamış'ta şehit olan jandarma er Recep Bilir'in eşine, diğer dairenin ise askerlik görevi devam eden  ve geçen ocak ayında Terme ilçesinde meydana gelen kazada anne ve babası ile  kardeşi yaşamını yitiren Ümit Akgül ve kardeşlerine verileceğini belirtti. 
 
Fransa'da yaşayan hayırsever Türk vatandaşına teşekkür eden Şahin, "Çok önemli bir fedakarlık. Samsun'daki diğer iş adamlarına, inşaat sektöründe çalışanlara da örnek olmasını diliyorum" dedi. 
 
Konuşmaların ardından Vali Şahin, bir evin tapusunu şehit Jandarma er Recep Bilir'in eşi Çakır Emine Bilir'e, diğer dairenin tapusunu ise kazada  yakınlarını kaybeden asker Ümit Akgül'e verdi. 

şehit eşine ev