Folkart Life Bornova / Folkart Yapı

Folkart Yapı firmasının Folkart Life Bornova projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Folkart Time

Folkart Time'ın reklam filminde 630 kişi görev aldı

Genel Zeynep Karabağ 07.04.2016
Folkart'ın yeni projesi Folkart Time'ın aksiyon filmlerini aratmayacak reklam filmi çekimi tamamlandı.
Zaman temasının farklı bir biçimde işlendiği reklam filminin yönetmenliğini Türkiye'de “Yamakasi" ve “Akrep" filmleri ile tanınan, bugüne kadar Robin Williams gibi tanınmış oyuncuların da yer aldığı 500'den fazla müzik videosu ve reklam filmi yöneten Julien Seri yaptı. Aksiyon sahnelerinin hazırlanması ve gerçekleştirilmesinde Disney için gösteriler hazırlayan ve tüm dünyada, tehlikeli akrobatik gösterilerle tanınan Romuald Sunny görev aldı.

folkart time

Çekimleri altı gün süren ve baştan sonra aksiyon sahneleri ile dolu olan reklam filmi için başta Lozan Meydanı olmak üzere İzmir'in çeşitli yerleri kullanıldı. 90, 60 ve 45 saniyelik üç versiyonu olacak filmin çekim mekanları herhangi bir kazaya sebep olmamak için İzmir Valiliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden alınan izinlerle geçici olarak kısmen trafiğe kapatıldı. Filmde 5 yamakasi, 2 yay akrobatı, 300'ü figüran olmak üzere yaklaşık 630 kişi görev aldı. Yol sahneleri 4'ü özel donanımlı 15 otomobille çekildi. 

İlk kez bir inşaat firması için aksiyon dolu reklam filmi çektiğini söyleyen Fransız Yönetmen Julien Seri, “Çekimler çok iyi geçti. Bazı aksiyon sahnelerini yolları kapatarak trafiğe kapalı alanda gerçekleştirmek zorunda kaldık ama sonuçta İzmir'in tanıtımına katkıda bulunacak dünya çapında bir reklam filmi ortaya çıkacağı için İzmirlilerin bunu anlayışla karşılayacağını düşünüyorum" diye konuştu. 

folkart time

Sete giderek film ekibi ile sohbet eden Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak amaçlarının sadece proje reklamı yapmak olmadığını dile getirdi. Sancak, “Folkart Time günümüz insanını yoğun tempodan, günlük koşturmalardan kurtarıp sevdiklerine daha çok vakit ayırabilecekleri sıradışı bir proje. Reklam filminde de projenin bu ana fikrinden yola çıktık. Montaj aşamasına gelen film önümüzdeki aydan itibaren başta televizyonlar olmak üzere çeşitli mecralarda yayınlanmaya başlayacak. Ortaya heyecanla izlenecek bir reklam filmi çıkacağına inanıyorum" dedi.

Folkart Time Robin Williams Julien Seri Romuald Sunny