Ermenek aileleri

Ermenek'te ölen işçilerin ailelerine 2 ev!

Genel Zeynep Karabağ 13.01.2015
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Ermenek'teki maden kazasında ölen madencilerin ailelerine 2 ev vermek istediklerini açıkladı.
Karaman'ın Ermenek ilçesinde 28 Ekim 2014 tarihinde gerçekleşen su baskını sonucu 18 işçi yaşamını yitirmiş ve arama çalışmaları 38. günün sonunda tamamlanmıştı. 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Ermenek maden kazasında ölen 18 işçinin ailelerine bir değil, iki ev verebilmeyi istediklerini belirterek, "Yasal olarak yapılması gereken düzenlemeler vardı. Önümüzdeki günlerde bu düzenlemeler yapılacak" dedi.

AA haberine göre Ermenek'teki maden kazasında yakınlarını kaybedenlere ev verilmesine ilişkin olarak Elvan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) her aileye bir ev verme taahhüdünde bulunduğunu anımsattı. Ankara Büyükşehir Belediyesinin de 6 ev verme taahhüdünde bulunduğunu anlatan Elvan, bununla ilgili kararın alındığını, bir- iki ilçe belediyesinin de bu yönde isteklerinin olduğunu söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin de böyle bir girişiminin söz konusu olduğunu belirten Elvan, "Bizim buradaki hedefimiz ailelere bir değil, iki ev verebilmek. Bunu da sağladığımızı düşünüyorum, şu an itibariyle. Bunları sağlayacağız. Yasal olarak yapılması gereken düzenlemeler vardı. Önümüzdeki günlerde bu düzenlemeler de yapılacak. Soma'daki uygulamaların benzeri olacak" ifadelerini kullandı.

Ermenek maden kazası Lütfi Elvan Ermenek aileleri