<
Ceyhan Camisi

Elbistan’daki Ceyhan Camisi, restore edilerek ibadete açıldı!

Genel Emine Pile 17.01.2015
Kahramanmaraş Elbistan’da bulunan 165 yıllık Ceyhan Camisi aslına uygun şekilde restore edilerek tekrar ibadete açıldı.
Ceyhan Camisi'nin (Aşağı Camisi) ibadete açıldığı 1850 yılındaki haline dönüştürmek için başlatılan restorasyon çalışması sona erdi.

Ceyhan Camisi, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ihale edilip, restorasyon çalışmaları tamamlandıktan sonra Cuma namazıyla ibadete açıldı.

Caminin açılış törenine katılan Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, uzun zamandan beridir inşası devam eden Ceyhan Camisi'nin restore işleri tamamlandığını belirtti.

Bugün İlk cuma namazını kıldıkları Ceyhan Camisi'nin ilçe merkezinde yıllarca vatandaşlara ibadet yapma imkanı sağladığını hatırlatan Akkoyun, şunları kaydetti:
''Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından proje çalışması yapıldıktan sonra ihalesi yapılan ve 3 yıl süren inşaat çalışmasının ardından aslına uygun şekilde restore edilen cami, bugün vatandaşlarımızın da katılımıyla ibadette açıldı. Bizlerde vatandaşlarımızın memnun bir şekilde ibadetlerini yapmalarını gördükçe mutlu oluyoruz. Elbistanımıza hayırlı olsun." 

Restore edilen caminin gerek görüntüsü itibariyle gerekse içerisinin yapımında gösterilen hassasiyet ve itinanın dikkat çektiğini belirterek, ''Camimizin restorasyonunun tamamlanarak bugün ibadette açılması Elbistanımız için büyük bir kazanım. Hayırlı uğurlu olsun. Vatandaşlarımız, burada ibadetlerini en güzel şekilde yapacaklardır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Cami'nin inşaatına yaklaşık 600 bin TL ödenek harcandığı belirtildi. 

AA

Ceyhan Camisi Ceyhan Camisi restorasyon Elbistan cami restorasyonu Aşağı Camisi