Donald Trump'ın golf sahası

Donald Trump'a kötü haber!

Genel Emine Pile 16.12.2015
Müslümanlara karşı kullandığı agresif söylemlerle tepki çeken ABD Başkanlığı’na aday iş adamı Donald Trump’a Britanya’dan kötü haber geldi.
ABD Başkanlığı'na aday olan Donald Trump'a kötü haber. Birleşik Krallık Yüksek Mahkemesi Trump'ın İskoçya'daki golf sahasının manzarasını kapattığı gerekçesiyle inşasına karşı dava açtığı rüzgar güllerinin kamu yararı taşıdığını ve projenin durmayacağı yönünde karar verdi.

Trump İskoçya'daki golf sahasının manzarasını kapatacağı gerekçesiyle inşa edilen golf sahasının yakınlarındaki rüzgar tribünlerinin yapımının durdurulmasını istemişti. Birleşik Krallık Yüksek mahkemesi projenin kamu yararı taşıdığını vurgularken 11 rüzgar gülünün planlandığı gibi yapılacağını belirtti. Doland Trump İskoçya'nın Aberdenshire bölgesinde satın aldığı araziyi 2006 yılında bir golf sahasına çevirmişti.

Öte yandan geçen günlerde Suudi Arabistan veliaht prensi El Velid Bin Talal Twitter'dan Trump'a Müslümanlık karşıtı sözleri için "Sen sadece partin için değil bütün Amerika için bir yüz karasısın” ifadelerini kullanmıştı.

BABASININ PARASIYLA…

Suudi Prens'in bu sözlerine Trump ise Twitter'dan gönderdiği mesajda “Budala prens bizim Amerikalı politikacılarımızı babasının parasıyla kontrol etmek istiyor” cevabını vermişti.

Donald Trump