bedaş

BEDAŞ, planlı elektrik kesintilerini iptal etti

Genel Sinem Öztürk 08.01.2017
Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ tarafından, İstanbul'un çeşitli ilçelerinde 7-8 Ocak tarihlerinde yapılacak bakım ve onarım çalışmaları iptal edildi.
Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ) tarafından,  şirketin 7-8 Ocak tarihlerinde Sarıyer, Çatalca, Küçükçekmece, Esenyurt, Bayrampaşa, Beylikdüzü, Zeytinburnu, Fatih, Topkapı, Bağcılar, Arnavutköy, Eyüp  ilçelerinde yürüteceği bakım ve onarım çalışmaları, olumsuz hava koşulları  nedeniyle iptal edildi. BEDAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, İstanbul'u etkisi altına alması  beklenen soğuk hava nedeniyle daha önceden duyurulan ve 7-8 Ocak'ta yapılması  planlanan tüm bakım ve onarım çalışmaları iptal edildi.

Söz konusu tarihlerde Sarıyer, Çatalca, Küçükçekmece, Esenyurt,  Bayrampaşa, Beylikdüzü, Zeytinburnu, Fatih, Topkapı, Bağcılar, Arnavutköy, Eyüp  ilçelerindeki bazı mahallerde yapılacak planlı bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirilemeyeceği için buralarda elektrik kesintisine de gidilmeyecek.

Şirket, olumsuz hava koşulları nedeniyle aldığı tedbirler kapsamında  ekip ve araç sayılarını 2 katına çıkardı. Ekipler çalışmalarını 7 gün 24 saat  esasına göre sürdürmeye devam edecek.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, bugün katıldığı bir   televizyon programında kış aylarında planlı kesinti yapılmaması için karar  aldıklarını açıklamıştı.

bedaş elektrik kesintisi bedaş planlı kesintiler Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ