bahçelievler yenibosna bağcılar esenler tekstilkent metrosu

Bahçelievler- Bağcılar- Esenler metrosu geliyor!

Genel Uğurcan Tokay 19.05.2015
Bahçelievler Yenibosna'dan başlayıp Esenler Tekstilkent'e gidecek olan Bahçelievler- Bağcılar- Esenler metrosu 11.5 kilometre uzunlukta olacak.
ESD Özel - İstanbul Büyükşehir Belediyesi, metro projelerine aralıksız devam ediyor. Megakente önemli metro projeleri yapmak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren İBB, son olarak Bahçelievler- Bağcılar- Esenler metrosu için düğmeye bastı.

11,5 kilometre uzunluğa sahip olacak olan metro Yenibosna'dan başlayıp Tekstilkent bölgesine kadar devam edecek. Yenibosna'dan hareket edecek olan metro Güneşli'ye uğrayacak ve binlerce kişinin çalıştığı Tekstilkent bölgesine ulaşacak.

Bahçelievler- Bağcılar- Esenler metrosu yenibosna tekstilkent

Milyonlarca kişiyi taşıması beklenen Bahçelievler- Bağcılar- Esenler metrosu, diğer metro hatlarıyla da entegre olacak. İstanbul'daki ulaşımı büyük ölçüde rahatlatacak olan metro projeleri, trafiği de azaltacak.

2019 yılına kadar 441 kilometreye ulaşması beklenen raylı sistem uzunluğunun 2019 sonrasında 981 kilometreye ulaşması bekleniyor. Hayata geçirildiği tüm bölgelerin değerine değer katan metro projeleri sayesinde İstanbul'da ulaşım kolaylaşacak.

İstanbul'un en önemli metro hatları arasına girecek olan Bahçelievler- Bağcılar- Esenler metrosunun hizmet alım ihalesi 8 Haziran 2015 günü saat 10.30'da İBB Merter binasında yapılacak.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

bahçelievler bağcılar esenler metrosu yenibosna tekstilkent metrosu istanbul metro projeleri 2015 tekstilkent yenibosna metrosu 2015