Atatürk Kültür Merkezi

Atatürk Kültür Merkezi ne zaman bitirilecek?

Genel Zeynep Karabağ 21.04.2016
Başbakan Ahmet Davutoğlu Kültürel Kalkınma Programı Toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı.
AKM'yle ilgili bir soruya Davutoğlu, "AKM'yi değerlendirmek lazım. Taksim Meydanı üzerinde 2013'te yaşadığımız olaylara bakarak da ifade ediyorum. İdeolojik görüş ayrılıklarına bakarak değerlendirmemek lazım" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Kültürel Kalkınma Programı Toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı. Davutoğlu, bir gazetecinin 'Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi ne zaman bitirilecek' sorusuna yanıt verdi.

Başbakan Davutoğlu, "AKM'yi değerlendirmek lazım. Taksim Meydanı üzerinde 2013'te yaşadığımız olaylara bakarak da ifade ediyorum. İdeolojik görüş ayrılıklarına bakarak değerlendirmemek lazım. İstanbul'un güzel bir meydana ihtiyacı var. Ama Taksim ve civarında bunu görmek mümkün değil. Kent bilinciyle buna bakacağız. AKM hem statik problemler yaşanan hem de hukuki sorunlar yaşanan bir konu. Oraya İstanbul'un ihtiyacı olan büyük bir sanat merkezi yine istişare ederek yapılmasını konuşmak durumundayız. Yeni kutuplaşmalara sebebiyet vermeden hep beraber değerlendirelim. AKM de dahil olmak üzere İstanbul meydanlarının güzelleştirilmesi bir amaç olmalı.

Atatürk Kültür Merkezi kültürel kalkınma programı taksim meydanı