american siding kaplı bina üzerinde bu kaplama kolay yanmıyor yazısı

American Siding yangın testini geçti

Genel İrfan Sisli 19.11.2015
American Siding, yenilenen Yangın Yönetmeliği’nin gerektirdiği yangın sistem performansı dayanıklılık testini başarıyla geçti.
Türkiye'de Eryap Grup tarafından üretilen ve dış cephe kaplamasında en çok tercih edilen ürünlerden biri olan American Siding, geçtiğimiz yaz yenilenen “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik”in zorunlu kıldığı Yangın Sistem Performansı Dayanıklılık Testi'nden başarıyla geçti.

YENİ YÖNETMELİK ZORUNLU TUTUYOR

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Deney ve Kalibrasyon Merkezi Başkanlığı Makine ve Yapı Malzemeleri Grup Başkanlığı bünyesinde bulunan Yapı Malzemeleri Yangın ve Akustik Laboratuarı Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen testte American Siding, yönetmeliğin gerektirdiği sonucu elde ederek testten başarıyla çıktı.

American Siding Paket Sistem Uygulaması şeklinde yapılan testte firmanın Tekne Baskı Dış Cephe Kaplama ürünü ve yardımcı malzemeleri kullanılırken, sistem altyapısında Wooler Gold Plus serisi ürünlerinden taşyünü levha kullanıldı.

‘ÜRÜNÜMÜZÜN KALİTESİNİ HER GEÇEN GÜN ARTIRIYORUZ'

Konuyla ilgili konuşan Eryap Grup CEO'su Emrullah Eruslu, “Yakın zamanda değiştirilen ve geçtiğimiz Temmuz ayında Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik, bu tip ürünlerde yangın dayanıklılık testini zorunlu tutuyor. American Siding ürünümüz için bu testi gerçekleştirdik. Sonuçlar beklediğimiz gibi olumlu çıktı. Güçlü laboratuar altyapımız ve yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sayesinde ürünümüzün kalitesini her geçen gün artırıyoruz.” diye konuştu.

american siding dış cephe kaplaması Eryap Grup Emrullah Eruslu