aziztorun
Haberler / Emlak Magazin / Aziz Torun'un kızı Zeynep Torun, eşinden boşandı!

Aziz Torun'un kızı Zeynep Torun, eşinden boşandı!

Emlak Magazin 04.01.2021 11:47

Torunlar GYO'nun patronu Aziz Torun'un kızı Zeynep Torun, Beykoz Adliyesi'nde anlaşmalı olarak tek celsede boşandı.

Ünlü iş adamı Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun'un kızı Zeynep Torun, 2017 yılında hayatını Atilla Dural şirketinin sahibi Fahri Dural'ın oğlu Kaan Dural ile birleştirmişti. Sabah'tan Atakan Irmak'ın haberine göre şiddetli geçimsizlik yaşayan çift geçtiğimiz Haziran ayında ayrılmaya karar verip Beykoz Adliyesinde anlaşmalı olarak tek celsede boşandı.

"ESKİ EŞİM BAŞKASIYLA EVLENDİ"

Yaklaşık 2 sene süren evliliğini hatırlamak istemeyen Zeynep Torun, evlendiği dönemde yapılan evlilik haberlerinin kaldırılması için harekete geçti. Haberlerin güncelliğini yitirdiğini, kamusal bir yararı kalmadığını ve eski eşinin başka bir kadınla evlenip yeni bir hayat kurduğu gerekçesiyle haberlerin kaldırılmasını talep etti.

HABERLERİ KALDIRIN

İstanbul Sulh Ceza Hâkimliğine başvuran sosyetik güzel kamuya mal olmuş ünlü bir figür olmadığını ve güncelliğini yitiren bir evliliğin haberlerde yer almasının sahip olduğu unutulma hakkının zedelendiğini belirti.

ERİŞİM TALEBİ REDDEDİLDİ

Talebi değerlendiren mahkeme Zeynep Torun'un evlendiği dönemde yapılan haberlerin basın özgürlüğü kapsamında olduğunu, her ne kadar çiftin boşanmış olsa da gazetecilerin görevini ifa ettiği ve bu nedenle haberlerin kaldırılmasının gereksiz olduğu anlatılarak talep reddedildi.