Havaalanı Kentsel Dönüşüm Konutları

Esenler Emlak Konutları'nda kuralar çekilyor

Emlak Konut GYO Emine Pile 15.12.2015
Esenler Belediyesi ile ESKON A.Ş. işbirliğinde inşa edilen Esenler Emlak Konutları'nda kuralar çekiliyor.
Havaalanı Kentsel Dönüşüm Konutları'nda kura çekim ve teslim tarihleri belli oldu. Proje kapsamında inşa edilen 2 bin 358 konut ve 42 işyerinin kura çekimi, 31 Mart 2016 tarihinde yapılacak.

Kentsel dönüşüm çalışmaları ile Türkiye'ye örnek olan Esenler Belediyesi'nin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü ve inşaatını Emlak Konut GYO'nun üstlendiği Havaalanı Kentsel Dönüşüm Konutları'nda geri sayım başladı.

KONUTLARIN TESLİMİ MAYIS 2016'DA

Esenler Belediyesi-ESKON A.Ş. (Esenler İnş. San. ve Tic. A.Ş.)'den yapılan açıklamada, Emlak GYO ile yapılan görüşmeler sonucunda, Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nde konut ve işyeri kuralarının 31 Mart 2016 tarihinde çekileceği belirtildi. Konut ve iş yerlerinin teslimlerine ise 31 Mayıs 2016 tarihinde başlanacağı kaydedildi.

ERKEN ÖDEMEYE %5 İNDİRİM FIRSATI

ESKON açıklamasında, hak sahiplerinin ödemelerine ilişkin bir fırsata da değinildi. Açıklamada, erken ödeme yapmak isteyen hak sahipleri için: “ESKON Esenler İnş. San. ve Tic. A.Ş.'ye olan konut ve işyeri borçlarınız ile ilgili sizlere bir fırsat sunuyoruz. ESKON A.Ş. ile erken ödeme sözleşmesi yapıp, borçlarınızı 31 Aralık 2015 tarihine kadar ödemeniz halinde, güncel borç tutarınızda %5 indirim uygulanacaktır” denildi.

Esenler Emlak Konutları Havaalanı Kentsel Dönüşüm Konutları