ip kullanarak dekorasyon yapmak

Evinize şıklığı sıradan ipler getiriyor!

Dekorasyon Demet Kazan 22.09.2016
Hayranlık uyandıran dekoratif ürünleri siz de evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Buyurun size konuyla ilgili birkaç küçük örnek.

1-Araba lastiğinin üzerini ip ile kaplayarak çok şık bir puf elde edebilirsiniz. Önce daire biçiminde kesilmiş bir mukavvayı silikonla yapıştırmayı unutmayın.

2-Sıradan bir kaseyi ip ile kaplayarak çok daha otantik bir hale dönüştürebilirsiniz. Bu işlem içinde ipi kaseye silikon yardımıyla sabitlemeniz gerekiyor.

3-Herhangi bir konserve kutusunu ip ile kaplayarak şık bir vazo elde edebilirsiniz. Tabii ki sabitleme konusundaki yardımcımız yine silikon.

4- Odanızda loş bir ortam yaratmak için siz de iplerden lamba üretebilirsiniz. Üstelik bunun için çok da para harcamak zorunda değilsiniz. Böylece hem dekoratif hem de işlevsel bir lamba sahibi olursunuz.

5- Yine yuvarlak kesilmiş bir mukavvanın ya da tercihe göre keçenin üzerine silikonla sabitleyebileceğiniz harika bir paspas örneği.

6-Midye kabukları, kurdeleler tercihe göre boncuklar hatta yapma çiçekler ile süsleyebileceğiniz dekoratif kapı süsü örnekleri.

7- Bu şık ve dekoratif aynanın yapımı da oldukça basit. Paspas örneğinde olduğu gibi yine altını yuvarlak kesilmiş mukavva veya ince sunta gibi bir materyalle desteklemeniz, sonrasında ise silikonla sabitlemeniz gerekiyor.

8- Bu şık Amerikan servislerin kullanımları da yapımları kadar keyifli olacaktır. Böyle bir takımı bez çuvaldan yapılmış süslü bir örtü ile tamamlayarak otantik bir görüntü yakalamak mümkün hale geliyor.

dekorasyon