Forum İstanbul, Swing A La Turc’la, Ramazan ve cazı bir araya getirdi!

Forum İstanbul, Swing A La Turc’la, Ramazan ve cazı bir araya getirdi!

AVM 30.07.2012 17:03

Ünlü gitar virtüözü Önder Focan’ın yeni projesi, yerel melodilerin caz disiplininde yorumlandığı “Swing A La Turc” Forum İstanbul Ramazan Sahnesi’nde yer aldı

Ünlü gitar virtüözü Önder Focan'ın yeni projesi, yerel melodilerin caz disiplinde yorumlandığı “Swing A La Turc” Forum İstanbul Ramazan Sahnesi'nde yer aldı.

Forum İstanbul, klasik ramazan ayı etkinliklerine farklı bir bakış açısı getirerek, ziyaretçilerine capcanlı, dinamik bir program sunuyor.Önder Focan ve grubunun, caz enstrümanlarının yanına otantik çalgı ‘ney'i de katarak,Türk Sanat Müziği kökenli parçaları veLal, Sen gibi yıllardır genel beğeni de bulmuş, huzur ve derin müzikal keyif veren eserleri caz disiplininde yorumladığı yeni projesi “Swing A La Turc”, 28 Temmuz Cumartesi akşamı Forum İstanbul ziyaretçilerine muhteşem bir caz performansı sundu.

Türk Sanat Müziği ezgileri ve çok sevilen diğer şarkıların caz formlarında yorumlandığı Swing A La Turc'ta,düzenlemeleri yapan Önder Focan aynı zamanda gitarda. Grupta, neyde Aziz Şenol Filiz, kontrbasta Erdal Akyol, davulda Ferit Odman, trompet ve flugelhornda Şenova Ülker yer alıyor.

Herkesin yakından tanıdığı Türk ezgilerinin caz disiplininde yeni bir tat olarak sunulduğu konser, Forum İstanbul ziyaretçilerine keyifli bir cumartesi akşamı yaşattı.