Ekrem İncel

Ünlü balcı, arazi dolandırıcılığından gözaltına alındı

Arsa-Arazi (2B) Emine Pile 16.11.2015
Televizyon ekranlarında 5 kilo balı 100 TL'ye satmasıyla tanınan ünlü bal satıcısı arazi dolandırıcılığından gözaltında…
TV reklamlarında "Bir değil iki değil üç değil..." sözleriyle sattığı balla tanınan Ekrem İncel, Damla Arsa Ofisi adına televizyon kanallarında Silivri Beyciler Mahallesi'nde tarım arazisi olmasına rağmen arazileri planlı, projeli ve imarlıymış gibi gösterip satış reklamı yaptığı gerekçesiyle Silivri İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Jandarma ekipleri, arazi almak isteyen müşterilerin Yenibosna'daki televizyon binası önünden otobüslerle Silivri Beyciler Mahallesi'ne getirileceğini tespit etti.

Şüphelilerin 3 yolcu otobüsü ve yaklaşık 10 araç ile birlikte 150-200 müşteriye arazi tanıtımı yaptıklarını belirleyen ekipler, operasyon başlattı.

Operasyonda Ekrem İncel ve Uğur G. gözaltına aldı. Bu sırada İncel, jandarma ekiplerine tepki gösterdi. Arazi tanıtımı yapılan vatandaşlar ise bölgeden uzaklaştırıldı. Diğer şüpheliler Bağdagül A., Umut I., Mutlu B., Memiş S., İbrahim E. ve Adem isimli şahısların yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Ekrem İncel Silivri'de arazi dolandırıcılığı Damla Arsa Ofisi