Samsung, Türkiye'de hastane ve okul yapacak

Samsung, Türkiye'de hastane ve okul yapacak

Güney Kore’nin Ankara Büyükelçisi Cho, Gaziantep ve Suruç’a bazı yatırımlar yapacaklarının müjdesini verdi.

Güney Kore'nin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, Gaziantep ve Suruç'a 4 bin öğrenci kapasiteli 4 okul ve 900 yatak kapasiteli " Samsung Hastanesi" yapılacağını açıkladı.

İTALYA-SAMSUNG VE TÜRKİYE ORTAKLIĞINDA

Cho, Gaziantep'e İtalya-Samsung ve Türkiye ortaklığında bin 900 yatak kapasiteli “Samsung Hastanesi” kurulacağını da vurguladı. Cho, Suriyelilerin yoğun olduğu bölgelere gittiğini ve etkilendiğini belirterek, bu konuda Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile ikili ilişkiler içinde olduklarını belirtti.

PERSONELİN ÇOĞU TÜRK OLACAK

Cho, Suriyeliler için Gaziantep ve Suruç'a bazı yatırımlar yapacaklarını ifade ederek, “Gaziantep'e Samsung markalı bir hastane kuruluyor. İnşaat başladı. Hastanede, personelin çoğu Türk olacak. Hastane kurma fonunu Samsung'un sağladığını biliyorum. Toplam 4 okul yapılacak. Bunlardan 2'si Gaziantep'te, 2'si Suruç bölgesinde olacak. Gaziantep'teki okulların birinin ekim ayında açılışı yapılacak. Her bir okul bin öğrenci kapasiteli olacak” dedi. Büyükelçi Cho, “Önümüzdeki yıllarda, 6 adet sağlık merkezi kurmayı hedefliyoruz. Henüz ne kadar büyük ölçekli olacağına dair kararları vermedik” diye konuştu.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Samsung, Türkiye'de hastane ve okul yapacak
  • 07.10.2016 09:18

Samsung, Türkiye'de hastane ve okul yapacak

Güney Kore’nin Ankara Büyükelçisi Cho, Gaziantep ve Suruç’a bazı yatırımlar yapa ...