maritbet girişmaritbet
Rize havası en temiz il olarak belirlendi

Rize havası en temiz il olarak belirlendi

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Rize'nin havası en temiz il olarak belirlenmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Kasap, yaptığı yazılı açıklamada, Dünya Sağlık Örgütünün belirlediği standartlara göre, 2014-2017 arasında yapılan değerlendirme sonucu Rize'nin, havası en temiz il olarak belirlenmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Göreve geldikten sonra çevresel duyarlılığı ön plana çıkardıklarını aktaran Kasap, 2015 yılında hava kirliliğinin önlenmesine yönelik eski tesisin yerine 3,5 milyon liralık çevre dostu asfalt üretim tesisi yatırımı gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Kasap, geçmişte "Çevreye En Çok Yatırım Yapan Belediye" ödülü almaya layık görüldüklerini ifade ederek, Rize için çevresel sorunların belirlenmesi, ortaya konulması, çözüm yolları oluşturulması, yaşanabilir ve sürdürülebilir yeşil kentin meydana getirilmesi amacıyla "Yerel Çevre Eylem Planı" hazırlandığını ve hayata geçirildiğini anlattı.

Temiz çevreye dikkat çekmek için yürüyüşler düzenlendiğini ve farkındalık oluşturulduğunu vurgulayan Kasap, özellikle geri dönüşüm ve temiz çevre projesinin büyük başarı getirdiğini belirtti.

Kasap, çevre için yatırımların devam edeceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Önce vatandaş, önce sağlık sloganıyla hareket ediyoruz. Rize'mizin güzel doğasını ve hemşehrilerimizin sağlığını korumak için çevre dostu uygulamalara her zaman öncelik veriyoruz. Bu başarılar da geri dönüşümle ilgili yaptığımız çalışmalar, doğaya zarar vermeyen asfalt tesisi, çöpten enerji üretimi, derelerimizi temiz tutmak, atık yağları biriktirmek, çevre duyarlılığını artırmak için kurumlarda ve okullarda gerçekleştirilen eğitimler gibi birçok çevre dostu uygulamamızın sonuçlarıdır. Daha temiz bir gelecek için doğaya ve insana hizmetimiz artarak devam edecektir."

Tu¨rk Toraks Dernegˆince 18 Kasım'da İstanbul'da gerçekleştirilen "Hava Kirliligˆi ve Akcigˆer Sagˆlıgˆı" başlıklı sempozyum kapsamında düzenlenen basın toplantısında, Dünya Sağlık Örgütünün belirlediği standartlara göre, havası en temiz ilin Rize olduğu belirtilmişti.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Rize'de dolgu sahası üzerinde yapılan binalar
  • 21.02.2018 11:12

Rize'de dolgu sahası üzerinde yapılan binalar

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Rize'de denizin doldurulmasıyla elde edilen v ...

Rize havası en temiz il olarak belirlendi
  • 20.11.2017 15:27

Rize havası en temiz il olarak belirlendi

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Rize'nin havası en temiz il olarak belirlenme ...

Türkiye'nin havası en temiz ili açıklandı
  • 13.05.2016 11:40

Türkiye'nin havası en temiz ili açıklandı

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) raporuna göre Türkiye’de havası en temiz şehir Gir ...

‘Atatürk heykelinin yerini halk belirleyecek’
  • 21.09.2015 11:05

‘Atatürk heykelinin yerini halk belirleyecek’

Rize'deki Atatürk heykelinin nereye koyulacağını halk belirleyecek. ...