Modüler duvar ile sınır güvenliği artırılacak

Modüler duvar ile sınır güvenliği artırılacak

Suriye sınırında yaşanabilecek olumsuzlukları bertaraf etmek için başlatılan modüler duvar çalışmaları sürüyor.

Suriye sınır hattında Hatay'ın Yayladığı ilçesinde başlatılan 3 metre uzunluğunda 4 metre yüksekliğindeki modüler duvar çalışmaları hızla devam ediyor. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Suriye'deki iç savaş nedeniyle sınır hattında yaşanabilecek olumsuzlukları bertaraf etmek ve silahların etki alanını daraltmak amacıyla Hatay'ın Yayladağı bölgesinde başlatılan modüler duvar ve akıllı kule çalışmaları, Kilis'e kadar ulaştı.

Sınır güvenliği artırılacak

Sınır hattı için 3 metre uzunluğunda 4 metre yüksekliğinde ve 7 ton ağırlığında üretilen beton bloklar, aynı zamanda bölgenin terör örgütlerinden temizlenmesi ve hudut güvenliğinin artırılmasına da olanak sağlayacak.

Akıllı silahlar ve otomatik anons sistemi

Bölgeye kurulan 8 metre yüksekliğinde zırhlı kulelere yerleştirilen akıllı silahlar ve otomatik anons sistemiyle de yasa dışı geçişlerin engellenmesi amaçlanıyor.

Çalışmalar Fırat Kalkanı Harekatı ile hızlandı

Sınır hattında güvenliğin sağlanması amacıyla 911 kilometrelik alanda başlatılan modüler duvar örme ve akıllı kule çalışmalarının Fırat Kalkanı Harekatının ardından hızlandırıldığı belirtildi.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Modüler duvar ile sınır güvenliği artırılacak
  • 19.10.2016 15:25

Modüler duvar ile sınır güvenliği artırılacak

Suriye sınırında yaşanabilecek olumsuzlukları bertaraf etmek için başlatılan mod ...