İzmir Çiğli'deki bir huzurevinde yangın çıktı

İzmir Çiğli'deki bir huzurevinde yangın çıktı

İzmir Valisi Toprak, Çiğli ilçesindeki özel huzurevinde çıkan yangında yatalak 2 kişinin öldüğünü bildirdi

İzmir Valisi Mustafa Toprak, Çiğli ilçesinde özel bir huzurevinde çıkan yangında 2 kişinin öldüğünü bildirdi. Toprak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çiğli'de Özel Çifte Havuzlar Duru Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi'nde saat 21.45 sularında ilk belirlemelere göre elektrik kontağından olduğu tahmin edilen bir yangın çıktığını söyledi.

Yangından öncelikle zemin katta kalan 2 hastanın etkilendiğini belirten Toprak, şunları kaydetti:

"Çıkan yangında 2 yatalak huzurevi sakini vefat etti. Vefat edenlerden birisi yanık, diğeri de hafif yanık ve duman dolayısıyla kaldırıldığı hastanede vefat etti. Toplam 26 sakinin kaldığı huzurevinde yaralanan diğer 15 kişi Karşıyaka Devlet Hastanesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Kent Hastanesine kaldırıldı. Dumandan az etkilenen 9'u tedavilerinin ardından devletimizin huzurevlerine yerleştirildi. Yaralılardan ikisinin durumunun daha ağır olduğu bildirildi."

Toprak, yangında vefat eden iki kişinin de 1923 doğumlu Ali Bereket ve Tahsin Erten olduğunu sözlerine ekledi. Yan yana 2 huzurevinin olduğu bölgede Özel Huzur Konağı Yaşlı Bakım ve Huzurevinin yanındaki Özel Çifte Havuzlar Duru Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezindeki yangını fark eden görevlilerin uyarısı üzerine bölgeye itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edilmişti.
AA

Yorum Yaz

Benzer Haberler

İzmir’de huzurevinde yangın çıktı!
  • 08.08.2015 09:42

İzmir’de huzurevinde yangın çıktı!

İzmir Buca'daki Zübeyde Hanım Huzurevi'nde yangın çıktı. Yangında dumandan zehir ...

İzmir Çiğli'deki bir huzurevinde yangın çıktı
  • 12.04.2014 10:55

İzmir Çiğli'deki bir huzurevinde yangın çıktı

İzmir Valisi Toprak, Çiğli ilçesindeki özel huzurevinde çıkan yangında yatalak 2 ...