Heafey Group, Conrad Otel’in açılışını yaptı

Heafey Group, Conrad Otel’in açılışını yaptı

Dünyaca ünlü gayrimenkul şirketi Heafey Group, Florida Fort Lauderdale’deki Conrad Oteli’nin açılışını yaptı.

Geçtiğimiz aylarda Türk yatırımcılara tanıtılan ve büyük ilgi gören Heafey Group'un Amerika'daki en yeni projesi Ocean Conrad Resort'un açılışı 14 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşti. Açılışa Hilton Grubu Başkanı Joe Berger, Hilton Grubu Lüks Oteller Dünya Başkanı John Vanderslice, Heafey Group Başkanı Pierre Heafey, Başkan Yardımcısı Carmine Zayoun ve Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü Emel Onur'un yanı sıra seçkin bir davetli grubu katıldı.

Toplantıda, Amerika'da gayrimenkul sahibi olmanın avantajları, son zamanlarda Türklerin favori yatırım şekli olan Condo-Hotel modeli, Condo-Hotel modeline yatırım yaparak Green Card alma fırsatı, Florida'da mülk satın alma sürecinin hukuki ve mali boyutları ve Türk yatırımcıların Miami ile Fort Lauderdale'deki gayrimenkullere hızla artan ilgisi hakkında bilgi verildi.

Açılışta Hilton International Başkanı Joe Berger, “Hilton Grubu olarak lüks otel grubunda lider olmaktan gurur duyuyoruz. Bugün açılışını yaptığımız 290 odalı Conrad Fort Lauderdale otelimiz ile liderliğimizin altını bir kez daha çizmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi. Joe Berger ayrıca, son zamanlarda büyük bir yatırımla renove edilen Türkiye'deki Conrad İstanbul Bosphorus Otelinden de gurur duyduklarını belirtti.

Heafey Group Başkan Yardımcısı Carmine Zayoun “Miami, geçmiş yıllarda ağırlıklı olarak Güney Amerikalı yatırımcılar tarafından tercih ediliyordu ancak son dönemde bölgeye Türklerin ilgisi de çok arttı. Türkler, sunduğu olanaklar nedeniyle özellikle condo-hotel modelini tercih ediyor. Otel onların uzaktaki evi gibi ama kendilerinin kullanmadığı dönemde yatırımlarının dünyaca ünlü bir marka tarafından yönetiliyor olması onlara ayrıca güven veriyor. Miami, Panama kanalının genişlemesini sağlayan “Miami 2020 Projesi” ile önemli bir ticari merkez olacağı için bölge yatırım açısından daha da cazip hale geliyor. Fort Lauderdale'deki yatırımlar son 1 yıl içinde yüzde 9.8 oranında değer kazandı. Bu sonuç doğru lokasyon seçiminin yatırımdaki önemini gösteriyor. Fort Lauderdale yatırımcılar tarafından son dönemde yeni keşfedildiği için Miami gibi daha fazla tanınan yerlere göre gelecek için daha cazip bir yatırım lokasyonu olarak öne çıkıyor” dedi.

Green Card alma fırsatı

Bu tesisin en önemli özelliği ise Amerikan hükümeti tarafından Fort Lauderdale'de Green Card başvurusu yapabilmek için onaylanmış tek yatırım olmasıdır. 500 bin dolar ödeyerek Heafey Gruba yatırım ortağı olunduğu taktirde 5 yılın sonunda 21 yaşın altındaki çocuklarla birlikte tüm aileye Green Card sağlanırken, yatırılan bedel de geri alınıyor. Bu projenin diğer Green Card fırsatı sunan pek çok proje göre en önemli ayrıcalığı bitmiş ve istihdam yaratmaya başlamış olmasıdır. Green Card için yatırım yapanların korkulu rüyası olan projenin tamamlanamaması ve yatırılan bedelin 5 yıl sonra geri alınamaması riski bulunmuyor.

Amerikan Milli Emlakçılar Derneği Türkiye Temsilcisi ve Heafey Group Uluslararası Pazarlama Direktörü Emel Onur ise son zamanlarda Florida'ya gelen Türk yatırımcılarının sayısının katlanarak arttığını belirterek, “Miami her zaman sanatçıların ve yatırımcıların gözdesiydi. Son dönemde bu ilgiyi aralarında şirket üst düzey yöneticileri, doktorlar ve avukatların yer aldığı beyaz yakalıların da eklendiğini görüyoruz. Amerika'ya tamamen yerleşmeyi düşünmeyen, bir ayağım Florida'da olsun diyen yatırımcılar, özellikle condo-hotel modeline rağbet gösteriyor. Bu şekilde hem yatırımlarının para kazanması, hem de senede 1-2 ay gelip evlerinin tadını çıkartabiliyor olmaları onlara çok cazip geliyor. Ocean Conrad Resort projemiz ile Türk yatırımcısına, sabit güvenli bir gelir, stabil bir değer artışı getiren bir mülk ve Atlantik kıyısında 30 gün boyunca beş yıldızlı bir tatil sunuyoruz. ” dedi.

2017 yılında Hefaey Grubu Uluslararası Satış Direktörü olan Emel Onur, göreve başladıktan sonra gerçekleşen satışların yüzde 56'sının Türk yatırımcılara yapıldığını belirterek, Türklerin artan ilgisinden büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Amerika'nın Venedik'i: Fort Lauderdale

Fort Lauderdale Miami'nin yarım saat kadar kuzeyinde ve Miami'ye nazaran daha “ekonomik okyanus kıyısı hayatı” ile kendisine “Venice of the America's” dedirten kanalları, sakin ve homojen demografik yapısıyla tanınan bir şehir. Heafy Group'un Atlantik Okyanusu kıyısında, Milyarderler Şeridi denilen Ritz Carlton, W Hotel, Paramount Four Seasons ve Conrad Resort'tan olusan sahil seridindeki ultra lux yeni yatırımı Ocean Conrad Resort, Türk yatırımcılara Florida yasam stilini sunarken aynı zamanda yatırıma para kazandırmayı amaçlıyor.

Hem yatırım, hem tatil fırsatı

Dünyaca ünlü Fort Lauderdale plajının tam karşısında iki binadan oluşan, nefes kesen Atlantic okyanusu manzaralı Ocean Conrad Resort 24 katlı olup 6inci kat ile 17 katlar arasi condo hotel 18 ile 24 uncu katlar arası rezidanstır.
Arzu eden ev sahipleri dairelerini Hilton Conrad' a kiralayip senelik % 8 brüt kira geliri garantisi elde edebilirler. Ayrıca dairelerini senede 30 gun Conrad'in bütün imkanlarından yararlanarak ücretsiz kullanabilirler. Bu kapsamda Golf ve Tenis Country club üyeliğini de bedava kazanırlar.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Heafey Group, Conrad Otel’in açılışını yaptı
  • 21.12.2017 15:11

Heafey Group, Conrad Otel’in açılışını yaptı

Dünyaca ünlü gayrimenkul şirketi Heafey Group, Florida Fort Lauderdale’deki Conr ...

Türkiye ve Amerika’daki emlak işbirliği arttırılıyor
  • 18.08.2017 09:16

Türkiye ve Amerika’daki emlak işbirliği arttırılıyor

Türkiye ve ABD arasındaki emlak köprüsünün yeni adımı Bodrum’da atıldı. ...

Ocean Conrad Resort, Türk yatırımcılara tanıtıldı!
  • 06.04.2017 16:23

Ocean Conrad Resort, Türk yatırımcılara tanıtıldı!

Dünyaca ünlü Heafey Group, Florida’nın en güzel sahillerinden Fort Laudardale'de ...

Erdoğan Bayraktar ev yıkımına rızası olandan başlayacak!
  • 30.06.2012 14:50

Erdoğan Bayraktar ev yıkımına rızası olandan başlayacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, afet riski altındaki yapıların dön ...