Bolu'daki Su Sporları Merkezi Projesi'nin ilk etabı tamamlandı

Bolu'daki Su Sporları Merkezi Projesi'nin ilk etabı tamamlandı

Bolu, planlaması tamamlanan 300 futbol ve 15 golf sahası ile yapımına başlanan su sporları merkezi gibi çalışmalarla spor merkezi haline geliyor.

Kapladığı alan ve su kapasitesi itibarıyla Batı Karadeniz Bölgesi'nin en büyük yapay gölü olan Seben'de, başta kano ve yelken olmak üzere diğer su sporlarının yapılması adına çalışmalar başlatılırken, kent merkezinde ise Su Sporları Merkezi Projesi'nin ilk etabı tamamlandı.

FUTBOL, BASKETBOL, GÜREŞ TAKIMLARI BOLU'DA

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yaptığı açıklamada Bolu'nun spor, turizm ve üniversite kenti olması adına çalıştıklarını, bunu başarabilmek ve kentin ismini uluslararası spor camiası ve turizmde duyurabilmek için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

Öncelikli hedeflerinin Bolu'yu turizm kenti haline getirmek olduğunu, bunu bir nebze başardıklarını anlatan Yılmaz, bundan sonraki aşamada ise sporla ilgili konulara yoğunlaştıklarını belirtti.

Spor turizmi açısından şehrin zaten bir altyapısının olduğuna dikkati çeken Yılmaz, şöyle konuştu:

"İlimizde her yıl onlarca futbol takımı yeni sezon öncesi yaz kampı yapıyor. Geçen yıllarda basketbol takımları da ilimizde kamp yaptı. Güreş Mili Takımı'nın sporcuları, Aladağ'daki kamp merkezinde çalışıyor. Uluslararası şampiyonalara hazırlanan sporcular da müsabakalara zaman zaman cimnastik salonumuzda hazırlanıyor."

300 FUTBOL, 15 GOLF SAHASI ALANI TESPİT EDİLDİ

Yılmaz, özelikle futbol takımlarının, kamp yapmak için Bolu'yu tercih etmesi nedeniyle nerelerde saha yapılabileceğini araştırdıklarını aktararak, "Sporun her branşıyla ilgili Bolu'nun ev sahipliği yapmasını ve kamp merkezi olmasını istiyoruz. Bu konuda da 300 kadar futbol sahası alanımızın Aladağlar'da planlaması yapıldı." dedi.

"Bolu bakir. Yanlış projelerle bozmamaya gayret etmek durumundayız." diyen Yılmaz, "Sağlıklı istişare ederek geleceğe planlı olarak götürmeliyiz. Bunu yapabilirsek, Bolu'yu spor alanında dünyanın merkezi haline dönüştürebiliriz." ifadesini kullandı.

Yılmaz, Bolu'nun golf turizmi açısından da önemli bir merkez olabileceğini belirterek, şunları kaydetti:

"Golf turizminin yapılabilmesi için en azından 3 golf sahası olması gerekiyor. Antalya'da golf turizmi açısından bir çalışma var. Ancak Antalya'daki bu çalışma sadece kış aylarında yapılabiliyor. Yazın çok sıcak olduğu için sıkıntılı. Bolu kış mevsiminin dışında kalan bütün zamanlar golf turizmine açık. 15'in üzerinde golf sahası alanı planlamış durumdayız."

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Bolu'daki Su Sporları Merkezi Projesi'nin ilk etabı tamamlandı
  • 14.10.2016 14:51

Bolu'daki Su Sporları Merkezi Projesi'nin ilk etabı tamamlandı

Bolu, planlaması tamamlanan 300 futbol ve 15 golf sahası ile yapımına başlanan s ...