Bağcılar Güneşli'de semt parkı heyecanı!

Bağcılar Güneşli'de semt parkı heyecanı!

Bağcılar'da Güneşli Mahallesi'nde hayata geçirilecek semt parkı bölgenin çehresini değiştirecek.

Nostalji Bahçeleri'ne ev sahipliği yapan Bağcılar'da Güneşli Mahallesi Semt Parkı heyecanı yaşanıyor. İçerisinde Elma Bahçesi, piknik alanı, kafe-restoran, çocuk oyun parkı ve spor alanının da yer alacağı Park, değişik türde ağaç ve bitki türlerine de ev sahipliği yapacak.

İnşaatı hızla devam eden park tamamlandığında ilçe sakinlerinin buluşma adresi olacak. Biyolojik havuzun da hizmet vereceği parkta, ilçe sakinleri Çınar Altı'nda da gölgelik alanda dinlenecek sohbet edecek. 
Bağcılar, Güneşli Mahallesi Semt Parkı'nın heyecanını yaşıyor. İçerisinde Elma Bahçesi, spor oyun alanları, kafe-restoran, Aromatik Bahçelerin de yer alacağı Park, görselliği, peyzajı, sosyal ve sportif tesisleriyle dikkat çekiyor. 

İnşaatı hızla devam eden Güneşli Mahallesi Semt Parkı'nın geniş düzlüğündeki çimenler içinde, Nostalji Bahçelerinden olan ve 47 elma ağacı, tulumbalar ile oturma birimlerinin de olacağı Elma Bahçesi hizmet verecek. Bahçenin alt tarafı ile su oyunlarının bulunduğu alan arasında da çim çayır olacak. İlçe sakinleri bu alanda dinlendirici su sesleri arasında piknik yapacak, kitap okuyacak ve çeşitli oyunlar oynayacak. Parktaki bahçenin üst girişindeki 310 metrekarelik alanda kurulacak kafe-restoran aynı anda 100kişiye hizmet verecek. Ön tarafında da pergola altında gölgeli dış kullanım alanı ile 270 metrekarelik olmak üzere iki adet çocuk oyun alanı bulunacak. Aileler sohbet edip dinlenirken çocuklar da oyun alanları ile iki adet tek potalı basketbol sahasında eğlenerek ve spor yaparak vakit geçirecek.

Parkın diğer bir özelliği de yaklaşık 240 metrekarelik sebze bahçesi ile içinde değişik bitkilerin yeşereceği biyolojik havuza ev sahipliği yapması. Ayrıca 5.830 metrekarelik bitkisel alanı kapsayacak olan parkın çevresini 180 adet ağaç, 430 adet çalı, 30.000adet yer örtücü, 2.600 adet aromatik bitki, 950 adet gül, 300 adet saz bitkisi, 200 adet su bitkisi, 850 adet ayçiçeği süsleyecek.

Sebze bahçesi ve su bitkileri olacak

Ziyaretçiler mevsim farklılıklarını bitkiler üzerinden gözlemleyebilecek. Ayçiçeği tarhları, su bitkileri, sebze tarhları, aromatik bahçeler, çocuk eğitim tarhları, meyve bahçesi ve gül bahçeleri setlerin farklı konseptleri arasında yer alacak.

Çınar altında sohbet

Parkın göz alıcı yerlerinden birisini de içinde bitki ve diğer canlıları barındıracak olan 130 metrekarelik biyolojik gölet ile etrafındaki bitki tarhlarındaki sulak alan bitkileri oluşturacak. Çınar yapraklı akça ağaçları ve bu ağaçların altındaki oturma birimleri de dinlenme alanı olacak.Sebze bahçesinde yetiştirilecek çeşitli bitkiler ve sebzeler ziyaretçilerin ihtiyaçlarına cevap verecek. 

Otopark ve bisiklet alanı olacak

Üst ana girişinde 15 araçlık bir otopark ve bisiklet park alanının olacağı parkın terasında oturacak olan ziyaretçiler, su sesleri arasında parkın genelini yukarıdan izleyebilecek. Göz alıcı ve güzel kokan kekik, papatya, lavanta, biberiye, adaçayı ve ekinezya bitkilerinin zenginleştirdiği bir aromatik bahçe de bulunacak. 

Piknik keyfi

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ülkenin yüzde 1 nüfusunun yaşadığı Bağcılar'da güzel gelenek ve görenekleri yaşattıklarını ifade etti. Hemşehrilerinin bahçeyle ve bağlarla iç içe yaşamasını hedeflediklerini belirten Çağırıcı, barış ve kardeşliğin en çok ihtiyaç duyulduğu günleri yaşadıklarını belirtti. Çağırıcı, park ve Nostalji Bahçeleri'ninhemşehrileri tarafından çok benimsendiğini ifade ederken yapımına başlanan bu parkı da en kısa sürede Bağcılar halkının hizmetine sunacağını söyledi.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Bağcılar Güneşli'de semt parkı heyecanı!
  • 27.11.2015 14:11

Bağcılar Güneşli'de semt parkı heyecanı!

Bağcılar'da Güneşli Mahallesi'nde hayata geçirilecek semt parkı bölgenin çehresi ...