Mitsubishi Electric'ten yapay zeka teknolojili klimalar!

Mitsubishi Electric'ten yapay zeka teknolojili klimalar!

Mitsubishi Electric, yapay zekâ teknolojili klimalarıyla enerji verimliliği ve konforu bir adım öteye taşıyor.

İklimlendirme sistemlerini konfor, verim ve dayanıklılığın en yüksek standardını ifade eden Mitsubishi Electric Quality (MEQ-Mitsubishi Electric Kalitesi) anlayışıyla üreten Mitsubishi Electric; yapay zekâ teknolojili klimalarıyla tüketicilerin en büyük beklentileri olan yüksek enerji verimliliği ve kapalı alanlardaki konforu en yüksek düzeye taşıyor. Teknoloji, tasarım ve üretimdeki mükemmelliğine işaret eden global kalite anlayışı çerçevesinde tüketicilere en iyiyi sunmak için çalıştıklarını söyleyen Mitsubishi Electric Klima Sistemleri Bölümü Ürün ve Teknik Takımı Takım Müdürü Tarık Çıvak, yapay zekâ algoritmasına sahip klimaların öne çıkan özelliklerini paylaştı. 

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte evlerde veya yazlıklarda enerji verimliliği ve bireylerin konforu için yapay zekâ teknolojili klimalar öne çıkıyor. İleri teknolojiye sahip çözümleriyle öncü olan Mitsubishi Electric, daha iyisi için değişimi hedefleyen global vizyonundan aldığı güçle tüketicilerin tüm iklimlendirme ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Mitsubishi Electric Klima Sistemleri Bölümü Ürün ve Teknik Takımı Takım Müdürü Tarık Çıvak; iklimlendirme sistemlerini konfor, verim ve dayanıklılığın en yüksek standardını ifade eden Mitsubishi Electric Quality (MEQ-Mitsubishi Electric Kalitesi) anlayışıyla ürettiklerini vurguladı ve yapay zekâ algoritmasına sahip klimaların avantajlarını anlattı. 


Yapay zekâ teknolojili klimalar hem doğaya hem cüzdana dost

Bireysel sistemlerden merkezi sistemlere kadar geleceğin enerji verimliliği kriterlerine uygun cihazları bugünden pazara sunduklarını vurgulayan Çıvak, sözlerine şöyle devam etti: “İleri teknolojiye sahip, yüksek tasarruflu, yeni nesil yeşil binaların temel ihtiyaçlarını ve kullanıcıların konfor gereksinimlerini karşılayabilen, üretim ve kullanım aşamalarında çevreye dost klimalar artık daha fazla talep görüyor. Bu konuda tüketicilerin farkındalığının giderek arttığını görmek bizi çok sevindiriyor. Mitsubishi Electric olarak tüketicilerimize yapay zekâ teknolojileriyle desteklenmiş ve sistem ömrünü tamamlayana kadar çevreye dost bir yaklaşım sergileyen geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz. Ürünlerimizle iklimlendirme sistemlerinde yüksek düzeyde enerji verimliliği sağlıyoruz. Bu noktada, yapay zekâ algoritmasına sahip klimalar enerji tasarrufunda büyük avantaj sağlıyor. Örneğin, programlama yapabildiğiniz bir zamanlayıcı bile klimanın sadece ihtiyaç duyulan zamanlarda çalışmasını sağlayarak yüksek tasarrufa imkân tanıyor.”


3 boyutlu sensörlerle kişileri ve evcil hayvanları algılayan teknoloji 

Türkiye'de ilk defa yapay zekâ desteği sayesinde dinamik takip ve fonksiyonellik sunmayı başaran Legendera klimaların yapay zekâ tarafından değerlendirilen veriler ışığında iklimlendirilen havanın öncelikle ve yoğun olarak mekân içinde kişilerin daha fazla zaman geçirdiği alanlara yönlendirilmesini sağladıklarını söyleyen Tarık Çıvak; “Legendera klimalarda bulunan 3 boyutlu sensör sistemler, mekândaki değişen talepleri otomatik olarak algılıyor. Bu gelişmiş sensörler sayesinde mekânın yüzlerce hücresinden ölçüm alarak 3 boyutlu mekân analizi yapabilen teknolojimiz, bu ölçümleri odada farklı sıcaklıklardan dolayı oluşabilecek konforsuz durumları ortadan kaldırmak için değerlendiriyor. Bu sistemle çalışan klimalar, gereğinden fazla ısıtma ya da soğutma yapmadığı için maksimum enerji verimliliği ve konfor sağlıyor. Duvar tipi Legendera ve kaset tipi Mr. Slim serisi klimalarımızda standart, profesyonel ticari tip kaset tipi cihazlarımızda ise opsiyonel olarak sunulan 3D i-See Sensör teknolojisi, sıcaklık ölçümleri yaparken evcil hayvanları ve insanları ayırt edebiliyor. Sistem ayrıca ortamda bulunan kişilerin konumlarını da tespit edebiliyor ve ortamdaki kullanıcı durumuna göre sıcaklığını 1 ya da 2 derece yukarı ya da aşağı ayarlayabiliyor. İstenirse sensör belirli bir süre ortamda kimseyi tespit etmediğinde klima çalışmasını tamamen durdurabiliyor” diyerek sözlerini tamamladı. 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Mitsubishi Electric'ten klimalarda uzaktan kontrol, yüksek konfor!
  • 13.09.2021 16:09

Mitsubishi Electric'ten klimalarda uzaktan kontrol, yüksek konfor!

Geleceği referans alan teknolojisiyle hava kalitesine değer katmanın ötesine geç ...

Mitsubishi Electric'ten iç hava kalitesini artıran klimalar
  • 15.08.2021 09:00

Mitsubishi Electric'ten iç hava kalitesini artıran klimalar

Mitsubishi Electric, şimdi de yeni geliştirdiği hava temizleme cihazları ve filt ...

Mitsubishi Electric'ten yapay zeka teknolojili klimalar!
  • 07.07.2021 10:20

Mitsubishi Electric'ten yapay zeka teknolojili klimalar!

Mitsubishi Electric, yapay zekâ teknolojili klimalarıyla enerji verimliliği ve k ...

Mitsubishi HareME ile çevre dostu yeni nesil klima!
  • 05.06.2021 15:02

Mitsubishi HareME ile çevre dostu yeni nesil klima!

İklimlendirme sektörünün inovatif markası Mitsubishi Electric, çevreci özellikle ...

Mitsubishi Electric Wipo Green Partneri oldu
  • 16.05.2021 08:30

Mitsubishi Electric Wipo Green Partneri oldu

Mitsubishi Electric çevre dostu teknolojilerini Wipo Green veri tabanına kaydede ...

Mitsubishi Electric'ten klima seçmenin 10 püf noktası
  • 13.05.2021 09:00

Mitsubishi Electric'ten klima seçmenin 10 püf noktası

Mitsubishi Electric, havalar ısınmaya başlarken doğru klima seçimi ve bakımı içi ...