Mitsubishi Electric'ten iç hava kalitesini artıran klimalar

Mitsubishi Electric'ten iç hava kalitesini artıran klimalar

Mitsubishi Electric, şimdi de yeni geliştirdiği hava temizleme cihazları ve filtre sistemlerini piyasaya sunuyor.

İklimlendirme endüstrisinin teknoloji öncüsü olarak toplumların yaşam kalitesini artırmak için çalışan Mitsubishi Electric, şimdi de yeni geliştirdiği hava temizleme cihazları ve filtre sistemlerini piyasaya sunuyor. Yüksek performans ve verimliliği konforlu temiz hava deneyimine entegre eden şirket; Plasma Quad Connect ve Plasma Quad Protect hava temizleme cihazlarının yanı sıra V Blocking filtre ile yaşam alanlarının havasının dört mevsim istenilen kalitede tutulmasını sağlıyor. Popülasyonun ve insan sirkülasyonunun yüksek, doğal havalandırmanın ise zor olduğu kapalı alanlarda kötü hava kalitesinden kaynaklanan hastalık riskini azaltmaya, nem ve küf kokusu gibi sorunları ortadan kaldırmaya destek oluyor.  

Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, sürdürülebilir gelecek için geliştirdiği çevreye duyarlı ürün gamıyla; en zorlu konut, ofis, otel ve endüstri uygulamalarında konforu artıran ve maksimum enerji verimliliği sağlayan ısıtma, soğutma ve havalandırma çözümleri sunuyor. Mitsubishi Electric'in iklimlendirme sektöründeki köklü deneyimini tüketici beklentileriyle bir araya getirerek tasarladığı yüksek performanslı yeni hava temizleme cihazları ve filtre sistemleri, hava kalitesinden ödün vermek istemeyenler için ideal seçenekleri bir araya getiriyor.


Güçlü Plazma Teknolojisi

Plazma teknolojisinden faydalanan serinin ilk ürünü olarak “Plasma Quad Connect” öne çıkıyor. Cihaz, elektrota 6000 voltluk bir elektrik uygulayarak oluşturduğu plazma sayesinde iç mekânlarda oluşan hava kirleticileri sessiz ve kokusuz bir şekilde etkisiz hale getiriyor. Mitsubishi Electric'in mevcut ürün gamındaki ve bazı eski serilerdeki duvar ve kanal tipi klima ünitelerine uyumlu olarak monte edilebilen Plasma Quad Connect hava temizleme cihazı, yüksek performansıyla yaşam alanlarında daha iyi bir hava kalitesine katkıda bulunuyor. Plasma Quad Connect ısıtma veya soğutma yapmadan sadece klimanın fan modunda da çalıştırılabiliyor.


İç ortam havasında 24 saat tam koruma

Serinin bir diğer ürünü olan Plasma Quad Protect ise; klima ünitesinden ayrı, bağımsız olarak ister tavan ister döşeme tipi modelleriyle mekâna uygulanabiliyor. Tavan tipi modelde zeminde yer kaplamayan hava temizleme cihazı iç ortam havasını sirküle ederek temizliyor ve zararlı partikülleri etkisiz hale getiriyor. Kompakt yapısı sayesinde ortak kullanım alanlarından biri olan asansörlerde de uygulanabiliyor. Cihaz diğer modelde olduğu gibi Plasma Quad filtre ile plazma üreterek elektrikle etkinliğini sağlıyor. Plasma Quad Protect sahip olduğu koku giderici filtre ile de mekandaki istenmeyen kokuların önüne geçiyor. Üstün hava temizleme özelliğine sahip yüksek verimli bu teknolojiler, yenilikçi donanımları sayesinde klima sistemlerinin performansını üst noktaya çıkarıyor.


V Blocking teknolojisi ile kirleticileri engelliyor

Plasma Quad dışında geliştirilen V Blocking filtre ile klimalar, kirleticilere karşı kalkan görevi görüyor. Tekstil bazlı olması sayesinde, klimalara kolaylıkla monte edilebiliyor veya değiştirilebiliyor. Üzerine yapışan zararlıları kısa sürede etkisiz hale getiren V Blocking filtre, iç hava kalitesinin sağlanması için geliştirilmiş yeni ve kusursuz bir teknolojinin yaşam alanlarında kullanılmasını sağlıyor.


2.5 mikron çapındaki çok ince partikülleri filtreleyebiliyor

Her mevsim kapalı alanların vazgeçilmezi olan klima sistemlerinden maksimum fayda sağlamak için önemli olan kriterlerin başında havada bulunan viral organizmaların yayılmasında kritik rol oynayan filtreler geliyor. Daha steril bir ortam oluşturmak için geliştirdiği yepyeni filtre teknolojisiyle dikkat çeken Mitsubishi Electric, kapalı mekânlarda hava kalitesinin öneminin giderek arttığı bu dönemlerde tatmin edici sonuçlar sunuyor. V Blocking ve Plasma Quad filtrenin virüs ve bakteriler üzerindeki etkilerine ilişkin Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığının sertifikalandırma çalışmalarına başvuruların yapıldığı ve en kısa zamanda ilgili onay süreçlerinin tamamlanmasının planlandığı ürünler, 2.5 mikron çapındaki partikülleri filtreleme yapabiliyor. İnsan saç telinin ortalama kalınlığının 70 mikron olduğu düşünüldüğünde filtrenin ne kadar küçük parçacıkları filtreleyebildiği anlaşılabilir. Filtre sistemleri aynı zamanda küf, toz ve alerjenlerin de filtrelenmesini sağlayarak tüketicilere üst düzey bir iç hava kalitesi sunuyor. 

Mitsubishi Electric, Plasma Quad Connect hava temizleme cihazı, Plasma Quad Protect ve 

V Blocking filtre sistemini Eylül 2021 tarihinden itibaren tüketicilerin kullanımına sunacak.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Mitsubishi Electric'ten ticari alanlarda akıllı klima çözümleri!
  • 16.04.2022 15:45

Mitsubishi Electric'ten ticari alanlarda akıllı klima çözümleri!

Mitsubishi Electric, ticari alanlara özel olarak tasarladığı yeni Mr. Slim seris ...

Kentsel su sistemleri yönetim yapay zekâ ile daha verimli!
  • 11.03.2022 12:54

Kentsel su sistemleri yönetim yapay zekâ ile daha verimli!

Yapay zekâ, çok yüksek verilerin işlenmesinde ve otomasyon sistemlerinde gösterd ...

Mitsubishi Electric ile temiz hava içeri, kirli hava dışarı!
  • 19.02.2022 16:27

Mitsubishi Electric ile temiz hava içeri, kirli hava dışarı!

Modern toplumlarda bireyler, zamanlarının büyük çoğunluğunu kapalı ortamlarda ge ...

Mitsubishi Electric, bir kez daha İklim "A Listesinde"
  • 01.02.2022 11:59

Mitsubishi Electric, bir kez daha İklim "A Listesinde"

Mitsubishi Electric, bir kez daha CDP Çevre Kuruluşu'nun İklim "A Listesinde" şi ...

Mitsubishi Electric'ten klima kampanyası
  • 10.12.2021 16:06

Mitsubishi Electric'ten klima kampanyası

Mitsubishi Electric, havaların soğumasıyla birlikte 31 Aralık'a kadar sürecek kl ...

Mitsubishi Electric, sürdürülebilir çevre yatırımlarına devam ediyor!
  • 04.12.2021 13:52

Mitsubishi Electric, sürdürülebilir çevre yatırımlarına devam ediyor!

Bir asırdır dünya genelinde evden uzaya kadar çağın ötesinde teknolojiler gelişt ...