Her bütçe için giysi odası örnekleri

Her bütçe için giysi odası örnekleri

Farklı boyuttaki evlere farklı kullanım imkânı sunan, her bütçeye ve her tarza uyumlu, profesyonel tasarımlarıyla giysi odası örnekleri…

Moda kavramı modern zamanların başından beri hayatımızda yer eden ve hayatımızdaki yeri arttıkça da yaşam şeklimizi şekillendiren kavramların başında geliyor. Özellikle bugünün dünyasında hem iş hayatında hem de sosyal yaşantımızda prezantabl bir görünüm oldukça büyük bir önem taşıyor ve insanların giydikleri şeyler onlar hakkında ilk izlenimi veriyor. Giyim kuşamın hayatımızdaki yeri arttıkça da bu elbette dekorasyonlarımıza ve evlerimizdeki şekillenmeye de yansıyor. İşte tam da bu yüzden bugünlerde lüks evlerin olmazsa olmazlarından biri de giyinme odaları. Özellikle yoğun iş hayatı olanlar ya da modayı yakından takip edenler için düzenli ve kapsamlı giyinme odaları yaşam kalitesini arttıran ve hayatı kolaylaştıran yaşam alanlarından biri. Ancak elbette herkesin evinde geniş ve kusursuz imkanlara sahip, salon gibi giyinme odaları oluşturması zor çünkü bunun için geniş metrekarelere sahip ekstra bir odaya ihtiyaç duyuluyor. 

1- Giyinme odalarının en büyük avantajlarından biri şüphesiz kapalı dolaplara ihtiyaç duyulmamasıdır. Açık dizaynlarla kıyafetlerinizi çok daha hızlı bir şekilde seçebilirsiniz.

giyinme odası

2- Eğer giyinme odası için ayırabileceğiniz geniş bir odanız varsa o halde mutlaka küçük de olsa bir oturma alanı ve makyaj masası da oluşturmayı unutmayın.

giyinme odası

3- Giyinme odalarında aranan en önemli özellik aydınlıktır, bu yüzden de eğer penceresiz bir alanda giyinme odası oluşturulacaksa beyaz dolaplar içerideki ışığı daha iyi yansıtacaktır.

giyinme odaları

4- Ekstra bir odanız yoksa yatak odanızda cam ve sürgülü kapılar yardımıyla odayı daraltmadan şık bir giyinme odası oluşturabilirsiniz.

her bütçe için giysi odası

5- Düzen ve pürüzsüz bir görünümden hoşlananlar için elbette tek seçenek açık planlı giyinme odaları değil. Şık dolaplarla temiz çizgilere sahip göz kamaştırıcı bir alan ortaya çıkarmak mümkün.

aynalı oda

6- Giyinme odanızda yeterince yeriniz varsa giysi dolaplarının yanı sıra giysi odaları için dizayn edilen çekmeceli konsolların da fonksiyonel olarak harikalar oluşturduğunu unutmayın.

şifonyer

7- Cam kapaklı dolaplar sayesinde dar koridorlarda da kullanım kolaylığı sağlayan şık giyinme alanları tasarlanabilir.

dolaplar

8- Giysi dolapları için son teknoloji ile dizayn edilen akıllı dolap içi sistemleri yüksekteki alanların da kullanımını kolaylaştırıyor.

giysiler

9- Giyinme odanızı dizayn ederken ayakkabılarınız için ayrı bölmeler oluşturmayı da ihmal etmeyin!

Giyinme oda

10- Kullanılmayan çatı katları giyinme odası olarak dizayn edilmek için harika bir potansiyel taşırlar!

camlı oda

11- Giyinme odanızı dizayn ederken her sabah içinde hatırı sayılır miktarda zaman geçireceğinizi de hesaba katmalısınız.

giyinme odaları

12- Küçük kutular ve farklı boyutlardaki çekmeceler hayat kurtarır!

kutular

13- Balkona açılan bir odayı giyinme odası olarak dizayn etmek mükemmel bir fikir olabilir! Açık havada kahvaltınızı yapıp keyifle hazırlanabilirsiniz.

beyazlar

14- Oturma ünitesi olarak geniş puflar giyinme odalarının vazgeçilmez unsurlarından biridir.

oturma ünitesi

15- Kalın bir perde kullanarak giyinme alanınızı yatak odanızdan ayırabilirsiniz.

perdeler

16- Giyinme odanızı dizayn ederken mutlaka hazırlanırken ihtiyaç duyacağınız şeylerin bir listesini hazırlayın ve o listeye göre hareket edin.

pembe koltuk

17- Aynalı dolaplar giyinme odalarını daha geniş göstereceği için mükemmel bir tercih olacaktır!

aynalı dolap

18- Giyinme odanızın kapsamını genişletip ütü, çamaşır ve kurutma makinesi alanı da ekleyerek çok fonksiyonlu bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

makine odası

19- Giyinme odalarında dikkat etmeniz gereken en önemli şey şüphesiz ki aydınlatmadır. Yalnızca odanın içini değil dolapların içlerini de yeterince ışıklandırmayı unutmayın.

çekmeceler

20- Banyolar sabahları hazırlanırken ilk uğradığımız yaşam alanlarıdır. O halde ebeveyn banyonuzun hemen yanında bir giyinme alanı oluşturmak da harika fikirlerden biri.

lavabolar

21- Kullanışlı mobilyalarla yer tasarrufu yapmak işinizi kolaylaştırır.

aydınlatma

22- Giyinme alanınızı oluştururken takılarınız ve aksesuarlarınız için ayrı bir bölüm tasarlamayı da ihmal etmemeniz gerek.

aynalar

23- Unutmayın ki giyinme odaları güne enerjik bir şekilde başlamanızı sağlayan yaşam alanlarıdır. Canlı renklerin pozitif etkileri de bu açıdan sizi güne daha iyi hazırlayabilir.

giyinme odaları

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Her bütçe için giysi odası örnekleri
  • 12.12.2016 11:50

Her bütçe için giysi odası örnekleri

Farklı boyuttaki evlere farklı kullanım imkânı sunan, her bütçeye ve her tarza u ...