AVM işletmecisi Alman ECE'ye kayyum!

AVM işletmecisi Alman ECE'ye kayyum!

15 Temmuz sonrası devam eden FETÖ soruşturması kapsamında Türkiye ilk kez bir Alman şirketine kayyum atandı.

AVM işletmecisi ECE'ye FETÖ bağlantısı iddiasıyla kayyum atandı. Alman medyasında yer alan habere göre, Hamburg merkezli 'Otto Group' şirketinin yan kuruluşu olarak faaliyet gösteren ECE, Ümraniye'deki 'Modern East' adlı AVM'nin işletme kontratını iptal etmek zorunda kaldı.

Sputnik'in derlediği habere göre, Otto Group'un yan kuruluşu 'ECE Türkiye' şirketinin sahiplerinin FETÖ ile ilişkili oldukları şüphesiyle şirkete bir süre önce kayyum atandığı belirtildi. ECE şirketinin Alman yöneticisi Andreas Hohlmann yaptığı açıklamada kayyum atandığını doğruladı. Konu hakkında çok fazla yorum yapmak istemeyen Hohlmann "Her şey çok profesyonel düzeyde oldu. Bizim içim AVM'yi işletmeye devam etmenin bir anlamı kalmadı" dedi.

ECE şirketi Modern East adlı AVM'yi mayıs ayında açmıştı. Ek inşaatlarla geliştirilmesi planlanan 4 katlı AVM'de 141 dükkan bulunuyor. Konuyla ilgili ECE grubundan açıklama geldi

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

'14 ülkede 199 Alışveriş Merkezi yöneten Alman ECE Grubu'nun Türkiye iştiraki ECE Türkiye, İstanbul Anadolu yakası, Ümraniye ilçesinde yer alan Modern East Alışveriş Merkezi'nin yönetim sözleşmesini, 21 Ekim 2016 tarihi itibari ile, alışveriş merkezinin sahibi olan şirketin kayyımlarca temsil edilen yeni yönetimi ile varılan karşılıklı anlaşma gereğince feshetmiştir.

ECE Türkiye, Modern East Alışveriş Merkezi'nin sahibi değildir ve ECE Türkiye aleyhine hiçbir soruşturma gerçekleşmemiştir. Bu konuyla ilgili çıkan aksi haberlerin hiçbir dayanağının olmadığını bilgilerinize sunar, kamuoyuyla paylaşırız.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

ECE Türkiye'den kayyum iddialarına yanıt!
  • 30.11.2016 11:18

ECE Türkiye'den kayyum iddialarına yanıt!

Kayyum atandığı iddialarına yanıt veren ECE Türkiye, "Haberlerin hiçbir dayanağı ...

AVM işletmecisi Alman ECE'ye kayyum!
  • 30.11.2016 09:42

AVM işletmecisi Alman ECE'ye kayyum!

15 Temmuz sonrası devam eden FETÖ soruşturması kapsamında Türkiye ilk kez bir Al ...

Yeni Borçlar Kanunu yabancıları korkuttu!
  • 07.05.2012 10:42

Yeni Borçlar Kanunu yabancıları korkuttu!

Temmuzda yürürlüğe girecek kanundan tedirgin olan AVM'ler çözümü Ankara'da araya ...