Referans Kartal Towers / Kiler GYO

Kiler GYO firmasının Referans Kartal Towers projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan

İkametini bu 'il'e getir 120 lirayı götür!

Genel Emine Pile 08.02.2015
Edirne Belediyesi, İller Bankası'ndan aldığı desteği arttırmak için ikametini Edirne'ye aldıran öğrencilere ve vatandaşlara 120 lira verecek.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Edirne Belediyesi'nin İller Bankası'ndan hak ettiği payı alamadığını söyledi. Kent nüfusunun yapılan son resmi sayıma göre 150 binden 152 bin 628'e çıktığını belirten Gürkan, "Oysa Edirne'de yaklaşık 190 bin kişi yaşıyor. Kent merkezinde 32 bin öğrencimiz var ama bu 32 bin öğrencimizin sadece 5 bininin ikameti Edirne'de" dedi.

Gürkan, İller Bankası'ndan kişi başına aylık 27 lira ile 30 lira arasında destek aldıklarını ifade etti. 27 bin öğrencinin ikametini getirmesinin kente önemli katkı sağlayacağını dile getiren Gürkan, şöyle devam etti:
"27 bini 30 lira ile çarparsan bu ayda 810 bin lira gibi bir rakam yapar. Yılda yaklaşık 10 milyon lira ediyor. Şimdi arkadaşlarımızın Edirne'ye ikametlerini taşımamaları yüzünden sadece öğrenci kardeşlerimiz sebebiyle yılda 10 milyon liradan yoksun kalıyoruz. Biz yine aynı hizmeti veriyoruz. Yine 4 bin civarında askerimiz var. Edirne'nin çevrelerinde ikameti olup Edirne'de oturan arkadaşlarımız var. Bunlarında sayısı yaklaşık 8 bin."

Gürkan, hesaplamalarına göre, 40 bine yakın bir nüfusa İller Bankası'ndan hiçbir katkı alamadan hizmet verdiklerini vurguladı.

Öğrencilerle sosyal medya üzerinden fikir alışverişi

Gürkan, öğrencilerle ikametlerini kente aldırmaları konusunda sosyal medya üzerinden fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Edirne Belediye Meclisi toplantısında alınan kararla toplu ulaşıma zam yapıldığını anımsatan Gürkan, "En son bu artışla beraber şöyle bir formül uygulamaya karar verdik. Kentin İller Bankası'ndan aldığı desteği artırabilmesi için ikametini Edirne'ye aldıran vatandaşlara, bir kereliğe mahsus 120 lira, nakit ya da kent kartına yüklenmiş ulaşım desteği vereceğiz" diye konuştu.

Gürkan, kentin kalkınması için herkesin bu konuya duyarlı olması gerektiğini kaydetti.

AA

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan İller Bankası Edirne ikamet