Günlüğü 20 euro’ya kiralık villa!

Günlüğü 20 euro’ya kiralık villa!

Artev projelerinde 4 kişi 1+1 bir villayı günlük 65 eurodan, 8 kişi ise 4+1 özel havuzlu villayı günlük 125 eurodan kiralayabiliyor. Bu, düşük sezonda günlük 20 euro ile 85 euro arasında değişebiliyor

 

 
Kaynak: NİHAL YUVACAN / VATAN
 
Güneyde 3 bin adet konut ile yabancıya en çok satış yapan firma olan Artev, Türkiye'nin 18 delikli golf tesisi ve konutların birarada bulunacağı ilk gayrimenkul projesini 100 milyon lira yatırımla Kuşadası'nda hayata geçirecek. Golf tesisi ile Avrupa'da ilk 5'e girmesi planlanan projede villalar ‘günlük olarak' kiraya verilebilecek.
 
Şirket Türkiye'de ‘ilk kez' başlatılan bu sistemi Bodrum'da 4 projesinde uyguluyor. 4 kişi 1+1 bir villayı günlük 65 euro, 8 kişi ise 4+1 özel havuzlu villayı günlük olarak 5 yıldızlı bir otelin minimum konaklama fiyatı olan 125 eurodan kiralayabiliyor. Bu projeyle kalabalık aileler için ‘otellere alternatif' yaratıyor.
 
Hanel Houses şirketiyle Fethiye'de 34 konut projesine imza atan Özyer Grubu'na bağlı olan ve yabancıya 5 yıl içinde 3 bin adetlik konut satarak bu alanda ilk sıraya yerleşen Artev Global, Türkiye'de bir ilki başlatmak için harekete geçti. Didim ve Bodrum başta olmak üzere Kıyı Ege'de 5'i tamamlanmış, 4'ü de Bodrum'da satışta olmak üzere 9 projeyi yürüten grup, Kuşadası'nda Türkiye'nin 18 delikli golf tesisi ve konutların birarada bulunacağı ilk gayrimenkul projesini 100 milyon lira yatırımla hayata geçirecek.
 
1.5 milyon metrekarelik alanda gerçekleşecek ve Türkiye'nin ilk ev alınabilen golf sahalı konut projesi olacak Kuşadası International Golf Resort'te 650 bin metrekare alana konumlandırılacak 18 delikli golf sahasının ise Avrupa'da ilk 5'e girmesi planlanıyor. Şirketin Satış ve Pazarlama Müdürü Kaan Borucuoğlu, “Dünya şampiyonalarının oynanabileceği bu golf sahası, Türkiye'nin ise alanında en kalitelisi olacak. 2 bin 500 adet de konutun yer almasının planlandığı bu kapsamlı projede ruhsatı alınan 780 dairelik ilk bölümün 650'si satıldı. Bu bölümün 450 adedi Kasım'da, kalanı ise 1 yıl içinde teslim edilecek. Talebe göre diğer etapların satışa çıkarılmasına karar verilecek” dedi.
 
Projenin güneye getireceği bir diğer yenilik ise, villaların günlük olarak kiraya verilebilecek olması. Artev, bu sistemi halen Bodrum'da satışını sürdürdüğü 4 projede çözüm ortağı Villa Turizm şirketi aracılığıyla uyguluyor.
 
Otel fiyatına havuzlu villa
Villaların günlük kiralanması trendinin İspanya'da otellerin doluluğu nedeniyle başladığını söyleyen Villa&Yat İşletmeleri Turizm Genel Müdürü Ümit Köksal, 7 yıl önce Bodrum'da sessiz sedasız başlattıkları sistemle önce 100 evi kiraladıklarını, bugün bu rakamın Artev projeleri de dahil olmak üzere 2 bin 500'e çıktığını kaydetti. 300'e yakın acentesi bulunan şirket, projelerden ev sahibi olan kişiler için ise olmadıkları dönem boyunca evlerine kiracı bulma garantisi veriyor, kira gelirlerini onlara gönderiyor, evlerinin bakımını da yapıyor. Hatta eşya yoksa onu alıyor, siteye borcu varsa onu da ödüyor. Kiralama ile 2009'da 45 bin konaklamaya ulaştıklarını söyleyen Köksal, “Yılı 60 bin, 2011'i ise 100 bin konaklama ile kapatmayı planlıyoruz. Artev projelerinde 4 kişi 1+1 bir villayı günlük 65 eurodan, 8 kişi ise 4+1 özel havuzlu villayı günlük 125 eurodan kiralayabiliyor. Bu, düşük sezonda günlük 20 euro ile 85 euro arasında değişebiliyor. Bodrum'da 5 yıldızlı bir otelde minimum günlük fiyat ise 235 TL. Düşük sezonda bu 110 TL. Yani 5 yıldızlı otel yerine, 8 kişi 4 odalı havuzlu bir villayı kiralayabiliyor” dedi.
 
Yatırımcıdan “30 yaş üstü Rus zenginleri getirelim” teklifi
Rus ve Kazak yatırımcılardan projelere ciddi bir talep olduğunu söyleyen Artev Global Satış ve Pazarlama Müdürü Kaan Borucuoğlu, “Rus bir yatırımcı müşterimiz, bize “Birlikte proje üretelim, Rusya'da 30 yaşın üstündeki zenginleri buraya getireyim” teklifini getirdi. Bodrum'da başlayacağımız yeni bir proje için kendileriyle görüşüyoruz ancak işbirliği Ekim'de netleşecek” dedi.
 
1+1'ler 72 bin eurodan satılıyor
Yaklaşık 1 yıl önce başlayan projenin tamamının 2012'de teslim edilmesi planlanıyor. Avrupa standartlarında engebeli ve Golf Klubü de olacak şekilde tasarlanan golf sahasının dünya şampiyonalarına da ev sahipliği yapması hedefleniyor. Projede büyüklüğü 45 ile 218 metrekare arasında değişen dairelerden 1+1'ler 72 bin euro, 2+1'ler 90, 2+2'ler 110, 3+1'ler 165, 4+3'ler ise 210 bin eurodan satılıyor.
 
15 yıldır vergi rekortmeni
Artev‘i kuran Özyer Grubu, 15 yıldır Muğla'nın vergi rekortmeni. 62 yıldır faaliyet gösteren ve Fethiye, Bodrum ve Marmaris'te altın satışıyla uğraşan şirket, turizm alanında Antalya'da Lara Beach, Ölüdeniz'de Asena Beach ve Asena Village gibi otellerinin, medya alanında da Gerçek Fethiye, Kanal F, Radyo Libya'nın sahibi. İnşaata Fethiye'de 34 projeye imza atan Hanel Houses ile giren Artev Global, yurtdışında Türkiye'den ev alınması konusunda güven teşkil eden Uluslararası Profesyonel Emlakçılar Birliği'ne (AIPP) de üye. Şirketin Satış ve Pazarlama Uzmanı Önder Dağ, birliğin başkanının bile projeleriyle ilgilendiğini belirtiyor.
 
99 pounda yabancılara proje turu düzenliyor
Bodrum'da satışta olan 4 projede 1700 konutun inşaatını tamamlayan ve 160 milyon TL yatırım yapan Artev, yabancı yatırımcılara kişi başı 99 pound karşılığında villaları yerinde göstermek amacıyla 2-3 gün süren özel turlar düzenliyor. Bodrum'un Tuzla bölgesinde tamamlanan projeler arasında 262 konutluk Lakeside Garden var. Flamingo Country Club 1 ve 2'de toplam 662 villa ve 22 apart yer alıyor. Dairelerin fiyatları 49 bin pound ile 111 bin pound, villalar ise 220 bin ile 300 bin pound arasında. 50 villanın satışının sürdüğü Turquoise projesinde ise 396 apart ve 108 villa yer alıyor. Artev'in son projesi Royal Heights'te de denize sıfır 183 ünite var. Tüm projelerde 24 saat güvenlik, alışveriş merkezleri, golf alıştırma sahası bulunuyor.
 
  • Etiketler:

Yorum Yaz