Caratpark’ta villa alan otele kiralayacak!

Caratpark’ta villa alan otele kiralayacak!

Antalya 109 villalık Caratpark'tan lüks villa alanlar, otel zincirine kiralayabilecek

 

Antalya Belek'te, turizmin kalbinin attığı lokasyonda hayata geçirilen Caratpark Villa projesiyle ilgili olarak Hititgroup Yönetim Kurulu Başkanı Sait Börekci, "Türkiye'de 'bir ilk' hayata geçiriyoruz. Dünya çapında bir otel zinciriyle anlaşmak için görüşüyoruz. Lüks villa kiralama konsepti üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Bizden villa alanlar, villanın teslimi sonrasında garantili yüksek kira gelirine sahip olabilecek" dedi.
Turizmin başkenti Antalya başta olmak üzere, İstanbul ve Çorum'da mücevherat, tekstil, inşaat ve turizm alanlarında yatırımları olan Hititgroup'un Yönetim Kurulu Başkanı Sait Börekci, grup olarak geçen yıl 63 dönüm arazide hayata geçirdikleri, toplamda 109 lüks villa bulunacak Caratpark projesiyle hem yatırımcılara hem oturmak isteyenlere kazandırdıklarını vurguladı.
 
Yabancı müşterilerimiz var
Sait Börekci, inşaat sektöründe Antalya'da birçok proje hayata geçirdiklerini bildirdi ve "Satışını yaptığımız ilk projelerden alım yapanlardan çok güzel geri dönüş alıyoruz. Bundan önce ev sahibi yaptığımız her kişi, bizim için en az 10 kişiye referans oluyor" diyor. Türkiye'de yaşamayı tercih eden yabancı müşterilerinin genelde orta yaş ve üstü kesimden olduğunu ifade eden Sait Börekci, şu ifadeleri kullanıyor:
 
Farkımız, doğru analiz
"Yabancı ve yerli müşterilerimiz bizim için adeta anne-babamız, ailemiz gibiler. Kafamızdaki kurgu, çok büyük bir aile olmak. Bu ailenin fertleri olarak sayımız belki 10 bini belki 20 bini bulacak. Biz müşterilerimize aile gibi bakıyoruz, müşterilerimiz de bize bu anlayışla bakıyor. Hangi projede yer alırsak alalım, yatırımcı veya 'taahhüt eden' olalım, o projenin son kullanıcısı olan alıcı grubundaki ihtiyaçları ve talepleri iyi analiz ederek bir sonraki projede olması gereken farklılığı tespit ediyoruz. Bu, bizim en iyi bildiğimiz iş. Müşterimizi doğru analiz edebilmek ve anlamak."
 
Vade farksız 36 taksit
Sait Börekci, Caratpark Villa projesinde 'sat-yap' modelini tercih ettiklerini belirtiyor ve "Bu modelde müşterilerimize ödeme kolaylıkları sunuyoruz. Villanın imalat seviyesine göre, 12 ila 36 ay arasında vade imkanı sunuyoruz. Vade farksız 36 aya varan taksitle villa satışı yaparken, villa tesliminden sonra kiraya vermek isteyenlere, elde edecekleri kira geliriyle taksit ödeme fırsatı sağlamış oluyoruz. Halen, kira geliriyle borcunu ödeyen müşterilerimiz var" diye konuşuyor.
Başarı hikayesiyle de dikkat çeken Sait Börekci, 1967 yılında Çorum'da dünyaya gelmiş. Liseden sonra babasının yanında ticarete başlayan ve perakende sektöründe ulusal ve uluslararası markalarla çalışarak bugünkü Hititgroup'un temellerini atan Sait Börekci, grup için, bir Hitit atasözü olan 'Seni yola çıkaran, seni yolda bırakmaz' sloganını kullanıyor. Sait Börekci, "Turizm, mücevherat ve perakendede tecrübeli bir grubuz. İnşaatta da hızla büyüyoruz" ifadelerini kullanıyor.
 
Caratpark, turizmin başkentinde bambaşka bir yaşam tarzı sunuyor
ANTALYA Belek'teki Caratpark Villa projesi hakkında çok iddialı ifadeler kullanan Sait Börekci, "Caratpark detaydır, Caratpark güvendir, Caratpark 'lüks'tür... Çevrecidir, iyi bir yatırımdır ve her şeyden öte gerçekleştirdiğimiz bu proje, bana göre bölgesel bir yaşam tarzının da tanımı. Çok üst kalitede yaşam tarzı sunduğumuz projemizde; Türkiye'de ilk defa, dünya çapında otel zinciriyle çalışacağız 'lüks villa kiralama konsept'ini hayata geçireceğiz" dedi. Sait Börekci, ayrıca, "Biz sizin güveninizle oynamıyoruz, biz sizi, sizin için yarattığımız lüks yaşamın tadını çıkarmaya, lüksle oynamaya davet ediyoruz" ifadesini kullanıyor.
 
Hedef kitlesini iyi belirleyen için konut sektöründe başarının yolu açık
İNŞAAT sektörünün geleceğini parlak gören Sait Börekci, dünyada ve Türkiye'de ekonomiler ve nüfus büyüdükçe, inşaat sektörünün büyüyeceğini, çünkü konut talebinin hiç bitmeyeceğini vurguluyor ve şöyle devam ediyor: "Türkiye ve yakın komşuları, inşaatta büyük potansiyele sahip. Konut talebi artıyor. Refah arttıkça nitelikli, lüks konut talebi de artıyor. Hedef kitlenizi iyi belirlerseniz, inşaat sektöründe başarının yolu açık demektir. Ben, inşaatın gelecekte çok daha fazla büyüyeceğini görebiliyorum. Ülkemizde arazi geliştirme ve alt yapı çalışmaları daha da çoğalacak. Şehirlerde -bazı lokasyonlar hariç- ihtiyaca haiz, orta gelire yönelik konut çözümleri üretildiğinde fiyatlar 'erişilebilir' olacak. Müşteri potansiyelimiz, bu etkiyle katlamalı olarak artacak."
 
Yılda 100 bin metrekare inşaat üretme potansiyeline sahibiz
İNŞAAT sektöründe hedef büyüttüklerini bildiren Hititgroup Yönetim Kurulu Başkanı Sait Börekci, "Yeni hedeflerimizle birlikte 2010 ve 2011 yılı içinde, elimizdeki işlerin kalan toplamı bile 95 bin metrekare. Ancak sektörümüzde önümüze yeni fırsatlar çıkarsa, 2 yılda 200 bin metrekare inşaat üretimine kadar çıkmayı, yılda ortalama 100 bin metrekare imalat yapmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki 10 yıl, en az 1 milyon metrekare imalat yaparak istihdama katkı sağlamak en büyük isteğimiz" diyor.
 
Caratpark daha başlangıç, 1009 villalık site ve Kıbrıs'ta 1400 yataklı otel kuruyoruz
DEVAM eden projeler ve Hititgroup'un hedefleriyle ilgili olarak, Hititgroup Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Vekili Burak Taşalan da çarpıcı bilgiler verdi. Küresel kriz ve duraklama dönemi sonrası 2009 yılını iş geliştirme çalışmalarıyla geçirdiklerini ifade eden Burak Taşalan, "Bu yıl yükselişimiz hızlandı. Çünkü iyi hazırlandık. İnancımız ülkemizin krizden en az zararı görmesiydi. Bugüne kadar yaşadıklarımız ve gördüklerimiz krizden en az etkilenen ülkelerden olduğumuzu ispatladı" diyor.
 
680 dönüme, karma proje geliyor
Kriz sonrası için hazırladıkları üst düzey projelerle yola devam ettiklerini aktaran Burak Taşalan, "Yine Antalya'da 680 bin metrekare arazi üzerinde 1009 birimli, yaşam ve işletme ünitelerinin bulunduğu; 50-750 metrekare aralığında villalardan oluşan karma proje üzerinde çalışıyoruz. İstanbul'da Avrupa yakasında otel, iş merkezi ve residence'den oluşacak karma proje için de arazi geliştirme çalışmaları devam ediyor" bilgisini paylaştı.
 
680 odalı resort otel kuruyor
Hititgroup için Antalya'daki Caratpark'ın daha başlangıç olduğunu ifade eden ve 2013'te bitirecekleri Kıbrıs'taki otel projesi hakkında da bilgi veren Burak Taşalan, şöyle konuştu: "Ülkemizde de turizm yatırımları olan yabancı ortağımızla, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Bafra turizm bölgesinde 140 bin metrekare araziye 680 odalı 1400 yatak kapasiteli Island Dream Resort Oteli'ni inşa ediyoruz. Yurt dışında inşaat taahhüt işlerine de gireceğiz. Yakın gelecekte farklı ülkelerdeki farklı proje taahhütlerinin altına imza atarak uluslararası firma olma hedefimiz var."
 
Üç farklı tipte villa 'Arnavut kaldırım'lı sokaklarla bütünleşiyor
CARATPARK Villa projesiyle ilgili olarak, Yönetim Kurulu üyeleri yüksek mimar Özgür Kınay ve İnşaat Mühendisi Murat Terlemez de, mimari projeyi oluştururken çok büyük titizlik gösterdiklerini belirttiler. Özgür Kınay ve Murat Terlemez, "Mimarinin bölgeye uyumlu olmasına özen gösterdik. Son kullanıcı için yaşam alanlarının tüm ihtiyaçlara cevap verebilmesi için Türkiye'nin en başarılı mimarlarından Şevket Altındal ile çalıştık. Çalışmalarımızda 3 tip villa tipine karar verdik. LAL, Lilac ve Turquoise tip villaları, arsamıza en iyi şekilde yerleştirerek Arnavut kaldırımlı sokaklar ile yeşil alanlarımızla bütünleştirdik" dediler. Böylece, birbiriyle örtüşmüş yeni bir Türk mimarisi örneğine ulaştıklarını bildiren Özgür Kınay ve Murat Terlemez, şöyle devam ettiler:
 
"Ortak alanlarda sokak kültürü oluşturduk. Spor alanları ve sosyal tesislerle fark yarattık. İki büyük ortak havuz dışında Lilac ve Turquoise villarımızda özel havuzlar var. Aydınlatma çalışmalarımızla Caratpark, gece bambaşka güzelliğe bürünüyor. İç dekorasyonda zemin ve duvar kaplamalarında doğal taş, ahşap, otomatik panjurlu doğramaları sauna, jakuziyle bütünleştirerek üst kalitede imalat gerçekleştirdik. Örnek villalarımızı görenler farkı daha iyi anlayacaktır."
 
  • Etiketler:

Yorum Yaz