Dünyanın en pahalı kral daireleri: İstanbul da listede!

Dünyanın en pahalı kral daireleri: İstanbul da listede!

Mail Online Travel, dünyanın en pahalı kral dairelerini seçti. Listede Türkiye’den de bir otel yer alıyor.

İşte dudak uçuklatan bir gecelik ücretleriyle dünyanın en pahalı kral daireleri…

Intercontinental, Hong Kong

Bir gecelik konaklama ücreti: 13 bin dolar (yaklaşık 39 bin TL)

hong kong

Asya'nın en pahalı olan kral dairesi içinde beş yatak odası bulunuyor. Boydan boya cam duvarları olan oda 650 metrekarelik bir alana yayılıyor. Özel uşak, bir spor salonu, özel sauna ve buhar odası gibi seçenekleri de olan bu süitte, 250 metrekarelik bir teras ve yüzme havuzu da mevcut.

St Regis, New York

Bir gecelik konaklama ücreti: 35 bin dolar (yaklaşık 105 bin TL) 

st regis

Manhattan'ın tam kalbinde yer alan bir lokasyonda bulunan kral dairesi, otelin 16'ıncı katında Central Park manzarasına bakıyor. Üç yatak odası, özel kütüphanesi, mutfağı ve spa banyosu bulunan süite 24 saat boyunca özel uşak hizmeti de veriliyor. Beyaz ve yeşil hakimiyetindeki dekorasyon ise sade ve şık...

The Raj Palace, Jaipur, Hindistan

Bir gecelik konaklama ücreti: 54 bin dolar (yaklaşık 162 bin TL) 

the raj palace

Altın rengi olarak dekore edilmiş görkemli iki kral dairesi de Hindistan'da yer alan Raj Palace'da bulunuyor: Shahi Madal ve Maharaja's Pavilion. Dört katlı olan bu süitlerde dört de yatak odası bulunuyor. 1500 metrekarelik bir alana yayılan kral dairelerinde özel ve lüks lounge ve bar, müze, kütüphane, yemek odası, teras, spa havuzu gibi seçenekler mevcut.

Mandarin Oriental, Tokyo

Bir gecelik konaklama ücreti: 14 bin dolar (yaklaşık 42 bin TL) 

mandarin oriental

Mandarin Otel'de bulunan kral dairesi, otelin 36'ıncı katında bulunuyor. Muhteşem bir manzaraya sahip olan süitte dev bir yatak odası alanı mevcut. Yatak odası içinde jakuzili banyo da var. Ayrıca süit içinde 8 kişilik yemek odası, çalışma odası, büfe gibi seçenekler de var.

Four Seasons Resorts Hualalai, Hawaii 

Bir gecelik konaklama ücreti: 14 bin dolar (yaklaşık 42 bin TL) 

four seasons resort

Hawaii'nin eşsiz plajında olan bu alan için kral dairesi demek yetersiz olur. Zira burası bir ‘kral villası'... Tamamen kişiye özel olarak tahsis edilen bu alan Hawaii'nin en güzel plajında üç yatak odalı bir bungalow içinde yer alıyor. Pasifik Okyanusu'nun nefes kesici manzarasına sahip olan bu özel alanda özel güneşlenme alanları ve sıcak banyo gibi hizmetler var.

The Beverly Hills Hotel 

Bir gecelik konaklama ücreti: 17 bin dolar (yaklaşık 51 bin TL) 

the beverly hills

Bugüne kadar Elizabeth Taylor ve Marilyn Monroe gibi Hollywood'un efsane isimlerini ağırlayan bu otelin kral dairesi de Hollywood ihtişamına yakışır bir şekilde dekore edilmiş. Şöminesi, mutfağı, piyanosu, lüks banyosu bulunan kral dairesi ev konforunda... Hollywood ünlülerinin neden burayı bu kadar çok sevdikleri anlaşılıyor. 

Hotel Principe di Savoia, Milan 

Bir gecelik konaklama ücreti: 23 bin dolar (yaklaşık 69 bin TL) 

hotel principe

500 metrekarelik bir alana yayılan kral dairesi, klasik ve görkemli dekorasyondan hoşlananlar için ideal. Ortelin 10'uncu katında yer alan kral dairesinde bugüne kadar Kraliçe Elizabeth ve George Clooney gibi isimler konakladı. Özel bir yüzme havuzunun da bulunduğu süit içinde antikalar ve Fransız kristalleriyle döşenmiş yemek odası ve şömine de mevcut.Üç yatak odasının bulunduğu süitte Pompeii stili spa, jakuzi, sauna ve Türk hamamı var.

Hotel President Wilson, Geneva

Bir gecelik konaklama ücreti: 81 bin dolar (yaklaşık 69 bin TL) 

genava

Dünyanın en pahalı otel odası, 12 yatak odalık süitiyle Geneva'da bulunan Hotel President Wilson'a ait. Bu süitte bir gece konaklamanın bedeli 81 bin dolar (yaklaşık 243 bin TL). Yalnızca bu süite tahsis edilen spor salonu, jakuzi, Steinway piyano, özel uşak, özel şef ve güvenlik görevlileri gibi hizmetler de oda ücretine dahil. Bu süitte bugüne kadar Rihanna, Michael Jackson ve Richard Branson gibi isimler de kaldı. Otelin 8'inci katında yer alan bu muhteşem kral dairesi 1700 metrekarelik bir alan içinde gerçek bir görsel şölen. 

Mandarin Oriental, Washington D.C. 

Bir gecelik konaklama ücreti: 15 bin dolar (yaklaşık 45 bin TL) 

mandarin oriental

ABD'nin başkenti Washington'da bulunan 5 yıldızlı otelin kral dairesi içinde üç yatak odası var. Ulusal Katedral, Lincoln Anıtı ve Potomac Nehri manzaralı olan kral dairesi içinde yemek odasıi oturma odası gibi seçenekler var. Burası daha çok ABD'ye gelen siyasetçiler tarafından tercih ediliyor.

Çırağan Palace Kempinski Hotel, İstanbul

Bir gecelik konaklama ücreti: 13 bin dolar (yaklaşık 39 bin TL) 

çırağan palace

Ve listede Türkiye'den yer alan otel, Çırağan Sarayı… Mail Travel Online otelden ‘İstanbul'un mücevheri' olarak bahsediyor. Muhteşem Boğaz manzarasına sahip olan otele bot ve helikopterle de ulaşmak mümkün. Osmanlı döneminin en görkemli eserlerinden biri olan Çırağan'da bugüne kadar Prens Charles, Liz Hurley, Uma Thurman ve Giorgio Armani gibi isimler konakladı.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Dünyanın en pahalı kral daireleri: İstanbul da listede!
  • 28.09.2016 09:08

Dünyanın en pahalı kral daireleri: İstanbul da listede!

Mail Online Travel, dünyanın en pahalı kral dairelerini seçti. Listede Türkiye’d ...