maritbet girişmaritbet
Gaziantep'teki deprem konutlarının inşası devam ediyor!

Gaziantep'teki deprem konutlarının inşası devam ediyor!

6 Şubat'ta meydana gelen "Asrın Felaketi" olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep'in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde, Toplu Konut İdairesi Başkanlığı (TOKİ) tarafından temelleri atılan kalıcı afet konutlarını inşaatı devam ediyor.

6 Şubat'ta meydana gelen "Asrın Felaketi" olarak adlandırılan Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen 11 ilde evleri yıkılan veya ağır hasar alana afetzedelerin barınma ihtiyacını karşılamak için çalışmalar sürüyor.

Depremlerden en çok etkilenen bölgeler arasında bulunan İslahiyeve Nurdağı'nda 7 bin 818 konutun inşaatı devam ediyor. İnşaatı biten bazı 5 kaltı binaların sıva işlemleri başladı, çatıları yerleştirildi.

Bölgede inşaatı devam eden binaların bir yıl içinde inşaatının tamamlanıp afetzedelere verilmesi planlanıyor.

Proje Koordinatörü Murat Ulusoy,konutların yapımının hızla sürdüğünü söyledi.

Ulusoy, şöyle konuştu:

"Şu an duvar ve sıva çalışması devam ediyor. Nurdağı'nda ise temel çalışması yürütülüyor. Burası radye temel ve tünel kalıp sistemiyle yapılıyor. Binaların amacı içindeki insanları korumak. Şükürler olsun TOKİ'nin yaptığı binalar içindeki insanları koruduğu gibi kendilerini de korumuştur. Neredeyse yüzde 70'i perde kalıp sistemiyle yapılıyor. Çok kaliteli bir demir ve beton kullanımı var. Daha önce C30-37 betonu gökdelenlerde kullanıyorduk, şimdi buralarda kullanıyoruz."

İnşaatlarda proje ve zeminin de önemli olduğu aktaran Ulusoy, "İhaleler devam ediyor. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi 1 yıl gibi kısa bir süre içinde Nurdağı ve İslahiye'deki konutları bitireceğiz. Yapılan konutlar değerli ve kaliteli konutlar. Çok emek veriyoruz. Her detaya dikkat ediyoruz." dedi.

Ulusoy, projede sosyal alan, ticaret alanı, oyun alanı gibi birçok alanın da yapılacağını sözlerine ekledi.

  • Etiketler:

Yorum Yaz