maritbet girişmaritbet
REDSTONE İzmir Bostanlı ve Bağdat Caddesi şubeleri açıldı!

REDSTONE İzmir Bostanlı ve Bağdat Caddesi şubeleri açıldı!

Türkiye’nin ilk global gayrimenkul şirketi olan REDSTONE, yenilikçi franchise sistemiyle hızla büyüyor. 

REDSTONE’un Bağdat Caddesi şubesinin ardından İzmir şubesi de açıldı. Gayrimenkul sektöründeki rekorları ve dünya birincilikleriyle tanınan REDSTONE Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, “Kısa sürede Rusya, Güney Afrika, İspanya, Fransa, Almanya, Kazakistan, Polonya, İngiltere ve şirketimizin ofisinin de bulunduğu Amerika’nın da dahil olduğu 9 ülkeye franchise verdik. Şu an yurtiçi ve yurtdışında toplam 48 şubeye ulaştık. Bağdat Caddesi ve ardından İzmir Bostanlı şubelerimiz, bu hızlı büyüme sürecinde bizim için stratejik noktalardı” dedi.

Türkiye’den dünyaya açılan ilk global gayrimenkul franchise sistemi olan REDSTONE, yeni şubeleriyle büyümeye devam ediyor. REDSTONE’un Bağdat Caddesi şubesinin ardından yurtiçindeki franchise’ı olan İzmir Bostanlı şubesinin açılışıyla ilgili konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, “Bağdat Caddesi, gayrimenkul sektörü açısından sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin de en stratejik lokasyonlarından biri. Keza İzmir de sektör açısından çok önemli şehirlerimizden biri. Hızlı şubeleşmemize buralarda devam etmek bizim için çok önemli. İzmir Bostanlı’da Mert Akbaş, Ömer Celeb ve Gökhan Coşkun ortaklığında kurulan REDSTONE Vega, yurt çapında büyük başarılara imza atacak” dedi. 1 yılın sonunda 100 şubeye ulaşmayı hedeflediklerini belirten Başaran sözlerine şöyle devam etti: “Kısa sürede Rusya, Güney Afrika, İspanya, Fransa, Almanya, Kazakistan, Polonya, İngiltere ve şirketimizin ofisinin de bulunduğu Amerika’nın da dahil olduğu 9 ülkeye franchise verdik. İsrail, Yunanistan ve Kıbrıs başta olmak üzere pek çok ülkeden yatırımcılarla da görüşmelerimiz sürüyor. 3 yıl için şube sayımızı 300’e çıkararak pazar lideri olmayı hedefliyoruz” dedi.


“Sektördeki en iyileştirilmiş franchise sistemini sunuyoruz”

Bu sektörde kendi markasını oluşturan ve bunu global olma iddiasıyla hayata geçiren ilk kadın girişimci olan Başaran, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sahadan gelmenin avantajıyla, diğer firmaların zayıf oldukları noktaları ve eksiklerini biliyorum. Bu da REDSTONE’un sunduğu fırsatları ve rakamları da daha avantajlı hale getiriyor. Örneğin; sektörde broker’ların genel merkeze cirodan verdikleri pay olan ‘royalty’ ücreti, ortalama yüzde 10 iken bu rakam bizde yüzde 5. Ayrıca global şirketlerin franchise ücretleri Türkiye’de 30 bin dolar, yurtdışında ise 100 bin dolarlara kadar çıkıyor. Biz bu rakamı 100 bin TL’ye sabitledik. REDSTONE olarak gayrimenkul franchise sistemindeki tüm rakamlarını ‘iyileştirilmiş’ ve ideal oranlarda sunuyoruz. Çünkü beraber kazanmak ve Türkiye’nin bu anlamda yurtdışına açılan ilk markası olmak istiyoruz.”

“Konut fiyatlarındaki yükselmenin tek sebebi, TL’nin değer kaybı değil”

Konut sektörüyle ilgili genel değerlendirmede de bulunan Başaran, “2021 yılı verilerinde en çok dikkat çeken veri; kira artışlarının yüzde 100-150 oranında olması ve kira artışında İstanbul ilk sırada yer alıyor. Satışta ise İstanbul Türkiye’de 5. sırada yer alıyor. Konut fiyatlarındaki bu hızlı yükselmenin sadece TL’nin değer kaybına bağlı olduğu düşünülüyor ancak aslında asıl sebep arz-talep dengesindeki değişim. Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada pandemi süreci konut üretim süreçlerini olumsuz etkiledi. İnşaatların çoğu kesintiye uğradı” dedi.

İnşaat maliyetleri, arz talep dengeleri, döviz kurlarının hızlı yükselişi derken özellikle geçtiğimiz 2 yıl içinde konut sektöründe ciddi sıkıntılar ve dengesizlikler yaşandığını ancak bu durumun yavaş yavaş toparlanmaya başladığını söyleyen Başaran şöyle devam etti: “Ev satış fiyatlarındaki ve kira fiyatlarındaki yüksek artışlar ise her ne kadar piyasadaki dengeler yerine otursa da kısa vadede geri çekilmesini beklemiyoruz. Çünkü orada tüketici taleplerinin değişmesi, konut üretim dengeleri, enflasyon gibi pek çok farklı faktörün bir araya gelmesi söz konusu. Fiyatların hızla geri çekilmesini bu nedenle kısa vadede çok mümkün görmüyoruz.”
 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

REDSTONE İzmir Bostanlı ve Bağdat Caddesi şubeleri açıldı!
  • 15.03.2022 13:52

REDSTONE İzmir Bostanlı ve Bağdat Caddesi şubeleri açıldı!

Türkiye’nin ilk global gayrimenkul şirketi olan REDSTONE, yenilikçi franchise si ...

REDSTONE, 3 yılda pazar lideri olmayı hedefliyor
  • 11.01.2022 15:58

REDSTONE, 3 yılda pazar lideri olmayı hedefliyor

Türkiye’nin ilk global gayrimenkul şirketi olma iddiasıyla yola çıkan REDSTONE, ...

Bayramda kiralık villalara ilgi büyük!
  • 14.07.2021 07:45

Bayramda kiralık villalara ilgi büyük!

9 günlük bayram tatilini havuzlu bir villada geçirmek isteyenlerin için villalar ...

Kadıköy'deki Tubini ailesine ait tarihi köşk satışa çıkarıldı
  • 23.09.2020 15:45

Kadıköy'deki Tubini ailesine ait tarihi köşk satışa çıkarıldı

Kadıköy'ün Moda semtinde yer alan ve Osmanlı döneminde inşa edilen, Latin kökenl ...

Evrim Kırmızıtaş Başaran'a büyük ödül!
  • 19.06.2021 13:13

Evrim Kırmızıtaş Başaran'a büyük ödül!

Lüks Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş da Best Of Year Ödülleri kapsamında ...