maritbet girişmaritbet
Kaleseramik, ABD’nin en büyük seramik fuarına hazırlanıyor

Kaleseramik, ABD’nin en büyük seramik fuarına hazırlanıyor

Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Seramiğin geldiği son noktayı dünyaya yeniden tanıtacağız” dedi.

Uluslararası seramik sektörünün ülkemizdeki lider markası Kaleseramik, ABD pazarı özelinde dünyanın en önemli ihtisas fuarı olarak kabul edilen Coverings 2021'e katılmaya hazırlanıyor. Kaleseramik fuarda, prestijli markalarının en yeni ve seçkin koleksiyonları ile birlikte, özgün mimarinin vazgeçilmez malzemesi Kalesinterflex'ten doğan yeni ürün grubu T-One by Kale'yi de tüketici ve profesyonellerin beğenisine sunacak. 7-9 Temmuz tarihlerinde Orlando'da gerçekleşecek olan Coverings Fuarı, seramik sektörünün küreseldeki en önemli buluşma noktası olarak kabul ediyor. 

Türkiye'nin lider Avrupa'nın 4'üncü dünyanın ise 15'inci büyük seramik karo üreticisi Kaleseramik, Amerika'nın en büyük ve dünyanın en önemli seramik fuarları arasında gösterilen Coverings Fuarı'nda, yaşam alanlarını yeniden tasarlayan doğa dostu, yenilikçi ürünleriyle geleceğin mimarisine ışık tutmaya hazırlanıyor.

Her biri alanında öncü markalar olan Kalebodur, Çanakkale Seramik, Edilcuoghi, Edilgres ve T-ONE by Kale'nin yenilikçi ürünlerini dünya pazarına sunmaya hazırlanan Kaleseramik, yeni koleksiyonlarıyla birlikte, özellikle seramik sektöründe devrim niteliği taşıyan Kalesinterflex ürünüyle de fuarın ilgi odağı olmayı hedefliyor. Fuarda; seramiğin konvansiyel kullanımını genişleten ve kullanıcılara sınırsız yenilikçiliğin kapılarını açan Kalesinterflex'in, yeni kullanım alanları öne çıkacak.

“Amerika'ya geleceğin mimarisini götürüyoruz”

Teknolojinin sürekli geliştiği, inovasyon ve sürdürülebilirliğin her geçen gün daha da öne çıktığı yapı malzemeleri sektöründe, Ar-Ge'nin önemine dikkat çeken Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Hepimiz sadece Kaleseramik'in değil, tüm Kale Grubu'nun Ar-Ge'deki başarısıyla gurur duyuyoruz. Çünkü Ar-Ge'yi daima bizi geleceğe taşıyacak önemli bir köprü olarak, görüyoruz. Bugün; Kaleseramik Ar-Ge Merkezi'mizde, sektöre yön verecek, inovatif ürünlerin tasarımı ve geliştirilmesinin yanında sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda; atıkların önlenmesi, hammaddeden son ürüne malzeme ve süreç iyileştirmeleri, gibi birçok projeyi yürütüyoruz. 

Dünyada, Kalesinterflex (porselen levha) teknolojisine yatırım yapan ve bu teknoloji ile üretime geçen ilk şirketiz.  Yaklaşık 16 yıldır, insan, teknoloji ve tasarım odaklı yaptığımız geliştirmeler sayesinde; 3, 5 ve 6 milimetre incelik, 100x300, 120x360 santimetre boyut alternatifleri ile Türkiye'nin en ince, en büyük boyutlu ve esneyebilen seramik karosu Kalesinterflex'in üstün özelliklerini kullanarak, sektöre pek çok yenilikçi ürün kazandırdık. Özellikle son olarak geliştirdiğimiz yeni ürün grubumuz T-ONE by Kale ürünleri ile Kalesinterflex'i yaşayan mekanların yenilikçi yüzü haline getirdik. Bugün gelinen noktada ise, dünyanın en büyük seramik karo üreticisi Çin başta olmak üzere birçok ülkeye ihraç ettiğimiz Kalesinterflex, mutfaklarda tezgâh, banyolarda mobilya, yaşam alanlarında masa, TV ünitesi hatta duvar tablosu gibi geniş bir ürün yelpazesiyle pek çok farklı alanda kullanılıyor. Kalesinterflex, kullanım alanlarının artmasıyla hem sektörümüzün önünü açıyor hem de bizim uluslararası arenadaki en önemli oyunculardan biri olma rolümüzü daha da güçlendiriyor” dedi.

“Küresel pazarda büyümeyi hedefliyoruz”

Seramik sektörünün, ülkemizin gerek üretim gerekse de ihracat noktasında dünyada söz sahibi olduğu sektörlerden bir tanesi olduğunu vurgulayan Altuğ Akbaş, “Türkiye'nin, bugün dünya seramik liginde en önemli oyuncular arasında yer almasında Kaleseramik, büyük ve öncü bir role sahip. Kaleseramik olarak, dünyanın dört bir yanına ihracat yapan, büyüme hedeflerinde de yine küresel pazara odaklanan, ülkemizin bu alanda da lider ve en güçlü markasıyız. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, 100'ü aşkın ülkeye 100 milyon doların üzerinde ihracat yapıyoruz. Bununla birlikte stratejik öneme sahip ülkelere olan ihracatımızı daha da artırmayı amaçlıyor ve attığımız önemli adımlar ile hedeflerimize aynı kararlılıkla yürümeye devam ediyoruz. Uluslararası pazarlarda büyümek için; ürün yelpazesi, yüksek kalite standartları, uluslararası tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılama gibi unsurlar önemli bir yer tutuyor.  Biz de bunun bilinci ile Amerika ve Avrupa'da pazarlama ve satış yapacak, bölgesel ofisler kurma çalışmalarımızı sürüyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Kaleseramik'e Türkiye İMSAD'dan 2 ödül
  • 28.03.2023 13:18

Kaleseramik'e Türkiye İMSAD'dan 2 ödül

Kaleseramik, Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Gelec ...

Kaleseramik, UNICERA 2022'de "İyi Bak Dünyana" teması ile yer aldı
  • 10.11.2022 17:22

Kaleseramik, UNICERA 2022'de "İyi Bak Dünyana" teması ile yer aldı

Kaleseramik, sektöre yön veren dünyaca ünlü firmaları bir araya getiren UNICERA ...

Kaleseramik, Turkishtime Dergisi’nin “Ar-Ge İlk 250” listesinde yer aldı
  • 30.06.2022 11:20

Kaleseramik, Turkishtime Dergisi’nin “Ar-Ge İlk 250” listesinde yer aldı

Türkiye’nin seramik sektöründeki lider markası Kaleseramik, Turkishtime Dergisi' ...

Kaleseramik’in yeni ürünü T-One'dan tüm mekanlara seçkin dokunuş!
  • 23.06.2022 10:56

Kaleseramik’in yeni ürünü T-One'dan tüm mekanlara seçkin dokunuş!

Modern hayatta alışılagelmiş malzemeler yeni anlamlar kazanırken, farklı özellik ...

Kaleseramik, İSO 500 listesinde 180. sırada yer aldı
  • 03.06.2022 13:33

Kaleseramik, İSO 500 listesinde 180. sırada yer aldı

Kaleseramik, İstanbul Sanayi Odasınca (İSO) hazırlanan "Türkiye'nin 500 Büyük Sa ...

Kaleseramik, Çanakkale’de 800 kişilik işbaşı eğitim programı başlıyor
  • 29.12.2021 09:40

Kaleseramik, Çanakkale’de 800 kişilik işbaşı eğitim programı başlıyor

Yeni yılda Çanakkale İŞKUR ve Kaleseramik iş birliği ile toplamda 800 kişilik iş ...